چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در بازدید از خوابگاه های دانشجویی؛

از خطوط قرمز مقابله با کرونا عبور نکنیم/مهمترین اصل در پیشگیری از کرونا، خودمراقبتی است

بیرجند/بازدید

با گذشت سه روز از بازگشایی مجدد فعالیت های آموزشی دانشگاه و اسکان دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی، رئیس دانشگاه و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه با هیات همراه از خوابگاههای دخترانه ریحانه و پسرانه ولیعصر بازدید کردند تا ضمن نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی، با دانشجویان به گفت و گو پرداخته و از نزدیک مشکلات و مسائل آنان را مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش مفدا بیرجند؛ رئیس دانشگاه در این بازدیدها با بیان اینکه تمامی خوابگاهها موظف به اجرای پروتکلهای بهداشتی هستند گفت: همه کارکنان ، دانشجویان و اساتید در محل کار و خوابگاه ها، ملزم به رعایت نکات بهداشتی و زدن ماسک می باشند تا از این بیماری مصون بمانند.
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه برای کاهش نگرانی دانشجویان، مراقبت ها و قوانین سختگیرانه اعمال شود گفت:به دانشجویانی که پروتکلها را رعایت نکنند تذکر جدی داده شود و از ورود دانشجویانی که با روپوش بیمارستان قصد ورود به خوابگاه را دارند جلوگیری گردد.
رییس دانشگاه ادامه داد: خوابگاهها باید مجهز به مواد ضدعفونی و حفاظتی و همچنین ماسک باشند و دانشجویان ، خدمه و ناظمه ها،حتماً در فضاهای عمومی خوابگاهها همچون سالنها باید از ماسک استفاده نمایند.
دکتر دهقانی با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بیان اینکه خودمراقبتی مهمترین اصل در پیشگیری از کروناست گفت: از خطوط قرمرمقابله با کرونا عبور نکنیم
معاون فرهنگی و دانشجویی ورییس ستاد بازگشایی مجدد فعالیتهای آموزشی در این بازدیدها با تاکید براینکه همه باید در رعایت پروتکلهای بهداشتی همکاری کنند افزود: تستهای غربالگری همچنان برای دانشجویان ادامه خواهد داشت و هر وقت نیاز باشد مجدد دانشجویان غربالگری میشوند تا دغدغه آنها و خانواده هایشان کمتر شود.
دکتر عباس جوادی همچنین افزود: بنا به تصمیم ستاد بازگشایی فعالیتهای آموزشی مکانهایی برای قرنطینه دانشجویان مشکوک درنظر گرفته شده تا درصورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک به کرونا تا زمان بهبودی کامل در این مکانها قرنطینه شوند.
وی همچنین به مسئولان خوابگاهها توصیه کرد برای حفظ سلامتی دانشجویان را ملزم به رعایت نکاتی همچون زدن ماسک و ضدعفونی دستها هنگام ورود به خوابگاهها نمایند.
همچنین در این بازدیدها دانشجویان ساکن در خوابگاهها از زحمات و تلاشهای خالصانه مدافعین سلامت در مبارزه با کرونا تقدیر کردند و با تشکر از حمایت ها و پیگیری های مسئولین دانشگاه در روند پذیرش دانشجویان و فراهم نمودن اقلام حفاظتی به بیان دغدغه های خود از جمله غیرحضوری کردن کلاسها ، جداسازی دانشجویان غیرهم رشته ای ، نگرانی از رعایت نکردن برخی از همکلاسیها و نحوه قرنطینه دانشگاه، حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات رفاهی و آموزشی، برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت مجازی، کاهش زمان حضور روزانه دانشجویان در بیمارستان ها، کاهش مشکلات فارغ التحصیلی پرداختند که رییس دانشگاه به سوالات آنان پاسخ داد .
گفتنی است، شیرعلی یعقوب پور مدیر روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد ابراهیم عبدالرزاق نژاد مدیر امور دانشجویی، ابراهیم ایوبی رئیس اداره امور خوابگاه ها و جمعی از کارشناسان معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه، در این بازدید دکتر دهقانی و دکتر جوادی را همراهی کردند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.