شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶

اجرای "طرح پویش ملی ازدواج سالم و پایدار" دانشگاه‌های علوم پزشکی جنوب غرب کشور در اهواز

نشست مدیران فرهنگی اهواز 88%

نشست مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق جنوب غرب کشور پیرامون اجرای "طرح ملی ازدواج سالم و پایدار" در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد.

به گزارش مفدا اهواز، این جلسه با حضور مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی قطب جنوب غرب کشور، پیرو "ازدواج سالم و پایدار" با حضور دکتر فرهاد حمزه لویی، مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، مهدی عظیمی مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه دزفول، دکتر غلامرضا شهبازی مقدم مدیر فرهنگی دانشجویی دانشگاه بهبهان، مصطفی نجفی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه لرستان و محمدرضا الهی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آبادان برگزار شد.

مدیر فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با اعلام این خبر گفت: این جلسه در راستای تحقق بند 11 سیاست‌های کلان سلامت و بر اساس سیاست‌های طرح ملی "ازدواج مناسب، سالم و پایدار"، به‌صورت یک پویش ملی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری تشکیل شد.

حمزه لویی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ مدیریت فرهنگی دانشگاه‌ها با بدنه دانشجویی، اظهار داشت: مدیریت فرهنگی دانشگاه‌ها، سهم مهمی در تغییر نگرش و بینش دانشجویان به امر ازدواج دارند و معاونت‌های بهداشتی و دانشجویی نیز در جهت اجرای طرح پویش ملی ازدواج سالم و پایدار می‌توانند نقش مهمی داشته باشند.

  در ادامه دکتر مهدی اقتصاد، سرپرست گروه آموزشی سلامت معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: طرح پژوهشی دفتر جمعیت خانواده وزارت بهداشت، منجر به این بوجود آمدن این پویش ملی شد و با توجه به افزایش سن ازدواج، کاهش تمایل به فرزندآوری و افزایش آمار طلاق و بروز این پدیده حتی در روستاها، لازم است که توجه ویژه‌ای به فرهنگ‌سازی در بحث ازدواج سالم، با نشاط و پایدار در جامعه شود.

 وی با ارائه گزارشاتی از عملکرد خود در حوزه ازدواج، تصریح کرد: کتابچه‌های آموزشی در زمینه ضرورت ازدواج جهت تربیت سفیران با محورهای ازدواج و تغذیه سالم، اعتیاد، مصرف دخانیات و عوارض آن، سلامت روانی و آشنایی با بیماری‌های آمیزشی، از آذر 95 تهیه شده است.

در پایان نشست مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی منطقه جنوب غرب کشور، برپایی نمایشگاهی از دستاوردهای واحدهای تابعه دانشگاه درخصوص ازدواج سالم و پایدار و توزیع کتب تدوین شده از سوی وزارت بهداشت در سطح دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی و همچنین سایر دانشگاه‌های منطقه،  با هدف آشنایی دانشجویان با مبانی ازدواج سالم تصویب شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.