پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم:

جاری کردن پنج صیغه عقد بین دانشجویان شیرین‌ترین خاطره من است

حاج آقا دست داده

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، تلخ‌ترین خاطره خود را سیل سال ۹۵ و شیرین‌ترین خاطره‌اش را جاری کردن پنج صیغه عقد بین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم به اصرار خانواده‌های دانشجویان عنوان کرد.

حجت الاسلام زین العابدین دست داده دارای سوابق متعدد در زمینه‌های علمی و پژوهشی است و مولف ۲۵ جلد کتاب و همچنین دارای مقالات علمی متعدد است. وی از سه سال پیش به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم فعالیت می‌کند.
از دغدغه‌های مهم این معاون فرهنگی و دانشجویی محبوب رسیدگی به امور دانشجویان خوابگاهی و توجه به وضعیت رفاهی، معیشتی و فرهنگی آنهاست. 

این روحانی فعال و خوشرو خاطرات تلخ و شیرینی از سال ۹۵ دارد که در گفتگویی صمیمانه با مفدا، آنها را بیان کرده است.

لطفا از سوابق کاری، علمی و مدرک تحصیلی خود به طور خلاصه برایمان توضیح دهید و بفرمائید صاحب چند فرزند هستید؟

چهار سال مسئول سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جهرم بودم و هم‌زمان مسئول ستاد اقامه نماز و مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این شهرستان نیز بودم و چهار سال هم مسئولیت مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جهرم را به عهده داشتم. از سه سال پیش نیز به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مشغول خدمت هستم.  ثمره زندگی من سه فرزند پسر است که فرزند بزرگم دانشجوی رشته روان‌شناسی، فرزند دومم کلاس ششم ابتدایی و فرزند سومم نیز دوم ابتدایی است.

خاطره‌ای از دوران دانشجویی‌تان برایمان بفرمائید.

در دوره دانشجویی سر درس مکالمه زبان انگلیسی، استاد ما که فارغ التحصیل آمریکا بود و زبان بسیار قوی و اصیلی هم داشت از همه خواست تا یک مطلب را به صورت مکالمه یاداشت کنیم و به زبان انگلیسی بخوانیم. دوست محترمی داشتم که اهل یزد بود و با لهجه شیرین یزدی مکالمهاش را با زبان انگلیسی و لهجه غلیظ یزدی ارائه داد؛ استاد که از مکالمه چیزی متوجه نشد، آخر سر کوتاه اومد و گفت: با اینکه چیزی نفهمیدم ولی امیدوارم مکالمه‌ات را واقعاً انگلیسی خوانده باشی. این خاطره برای من از شیرین‌ترین و به یادماندنی‌ترین خاطرات دوران دانشجوییم است و آن لهجه شیرین یزدی انگلیسی در یاد من ماندگار شد.

یک خاطره تلخ و یک خاطره شیرین از سال ۹۵ برایمان بگوئید.

تلخی سیل سال ۹۵ شهرستان جهرم همیشه در ذهنم خواهد ماند، روزی که بعد از آن حادثه وارد دانشکده پرستاری شدم و با آن وضعیت اسفناک روبرو شدم. همه چیز برایم نگران کننده بود، به خوابگاه دانشجویی شهید اکبری رفتم و در کمال ناباوری دیدم که خوابگاه را تا سقف آب گرفته و اصلاً قابل سکونت نیست. فکر اینکه ۶۰ دانشجوی پسر را کجا باید اسکان داد؛ با توجه به اینکه خوابگاه‌های دیگر هم ظرفیت نداشتند، مرا بیشتر نگران و ناراحت کرد و این خاطره، تلخ ترین خاطره من از سال ۹۵ است.

و اما شیرین‌ترین خاطره‌ام؛ جاری کردن پنج صیغه عقد بین دانشجویان دانشگاه به اصرار خانواده‌های آنان بود.

موسیقی، کتاب و فیلم مورد علاقه شما چیست/ آخرین کتابی که خوانده و آخرین فیلمی که دیده اید را برایمان نام ببرید.

کتاب مورد علاقه‌ام، کتاب "جمال آفتاب هر نظر شرحی بر دیوان حافظ"، تألیف آیت‌الله سعادت پرور، که اصل شرح مربوط به علامه طباطبایی است و آخرین کتابی که خوانده‌ام "اخلاق علمی" آیت‌الله مهدوی کنی است.

البته من فرصت گوش دادن به موسیقی ندارم و خیلی کم موسیقی گوش می‌کنم، ولی "آتش درنیستان" شهرام ناظری موسیقی مورد علاقه من است. بین فیلم‌های مذهبی، "روز واقعه" و سریال‌ها با توجه به مطالبی که در سریال مطرح شده و نه فقط به خاطر نقاط فنی، سریال "دارا و ندار" را دو بار تماشا کردم. آخرین فیلمی که دیدم همین دیشب فیلم "فاصله‌ها" بود.

برنامه شما برای ایام عید چیست؟

دید و بازدید و تکمیل کتاب جدیدم با عنوان "اقتصاد اسلامی با نگاهی به سیره امیر المومنین (ع)" برنامه ایام نوروز من است.

آخرین دفعه‌ای که گریه کردید چه زمانی بود و به چه علتی گریسیتید؟

در آخرین روزهای اسفندماه خانمی به من مراجعه کرد که به تازگی سرپرست خانواده شده بود و وضعیت روحی، روانی و مالی خیلی بدی داشت؛ بعد از رفتن وی حال من دگرگون شد و بسیار متأثر شدم و این آخرین باری بود که گریه کردم.

به عنوان آخرین سوال بفرمایید، اگر معاون فرهنگی و دانشجویی نبودید دوست داشتید در دانشگاه چه سمتی داشته باشید؟

اگر معاون فرهنگی و دانشجویی نبودم، ترجیح می‌دادم مدیر فرهنگی باشم و بیرون از دانشگاه به حوزه علمیه باز می‌گشتم.

سپاسگزارم که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.