دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲

همراه با دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

ادامه روند تعطیلی در برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

بازگشایی دانشگاه ها

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بعد از تعطیلی سه ماهه به دلیل انتشار ویروس کرونا و بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا از شنبه ۱۷ خرداد ماه بازگشایی شدند، در این میان تعدادی از این دانشگاه‌ها به دلیل شرایط قرمز کرونا، تصمیم بر ادامه روند تعطیلی گرفتند تا مانع شیوع بیشتر ویروس کرونا و موجب حفظ سلامت دانشجویان شوند.

به گزارش مفدا، از تاریخ ۱۷ خرداد ماه بازگشایی دانشگاه‌های کشور در دستور کار وزارت خانه‌های بهداشت و علوم و دیگر دانشگاه‌های کشور قرار گرفت، در این میان اما برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی به دلیل شرایط شیوع کرونا در استان‌های مربوطه یا بازگشایی نشدند یا این بازگشایی به صورت محدود انجام شد.

اعلام برنامه بازگشایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل/ بازگشایی محدود و تنها با حضور دانشجویان پزشکی

برنامه بازگشایی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی توسط مدیر آموزشی دانشگاه اعلام شد.

"دکتر نسیمی دوست" در گفت‌وگو با مفدا اردبیل اظهار داشت: با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا در رابطه با تداوم فعالیت های آموزشی و مصوبه های کلان منطقه‌ای ۲ و نیز شورای آموزشی دانشگاه مقرر شد، بازگشایی دانشگاه از ۱۷ خرداد به صورت مداوم و حضوری برگزار شود؛ حضور دانشجویان به صورت اختیاری خواهد بود، اما فعالیت آموزشی تداوم خواهد داشت.

وی گفت: کارآموزی های بالینی از ۱۷ خردادماه آغاز شده و کارآموزی سایر رشته‌ها نیز از هفته آخر خرداده ماه آغاز می‌شود؛ کلاس‌های عملی و آزمایشگاهی نیز از ۱ لغایت ۱۰ تیرماه برای دانشکده‌های پیراپزشکی، داروسازی و دندانپزشکی، ۱۱ لغایت ۲۰ تیرماه پرستاری و بهداشت و ۲۱ لغایت ۳۱ تیر ماه نیز برای پزشکی و پردیس دایر خواهد بود. همچنین کارآموزی‌ها تا ۲۰ شهریور در بازه‌های زمانی مختلف برای هر رشته به صورت پیوسته دایر خواهد بود.

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: برای دانشجویان دارای کار آموزی بالینی هرگونه تجهیزاتی که به کارکنان داده می‌شود، در اختیار دانشجویان نیز قرار می‌گیرد.

"دکتر نسیمی دوست" تصریح کرد: تا جایی که ممکن باشد، از فرستادن دانشجوهای کارآموزی بالینی به بخش کرونا، یعنی قسمت ترومای بیمارستان امام جلوگیری خواهد شد و فقط از دانشجویان کارورزی با حداکثر ایمنی و تجهیزات در صورت لزوم فرستاده می‌شود.

وی بیان کرد: ظرفیت خوابگاه‌ها نیز با برنامه‌ریزی به یک سوم کاهش پیدا کرده و مقرر شده است که دانشجویان فعال در امور بالینی با غیر بالینی جداسازی شود.

مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: دانشجویان می‌توانند دوره‌های آموزشی "کارآموزی" و "کارورزی" را در شهر محل سکونت خود به صورت دانشجوی میهمان پاس کنند.

دکتر نسیمی دوست افزود: البته این موضوع در صورتی امکان پذیر خواهد بود که دانشجویان ابتدا درخواست خود را به دانشکده مربوطه تحویل دهد و سپس ما مکاتبات لازم را با دانشگاه مقصد انجام میدهیم که در صورت موافقت دانشگاه مربوطه، این امر میسر خواهد بود.

http://www.mefda.ir/d/2020/06/07/4/505252.jpg

زمان بازگشایی خوابگاه‌ها در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به تعویق افتاد

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به جلسات کمیته دانشگاهی بیان کرد: با توجه به جدی شدن بحران شیوع بیماری کرونا در روزهای اخیر و به ویژه برخی استان‌های کشور و همچنین درخواست جمعی از دانشجویان شورای صنفی دانشگاه، بازگشایی خوابگاه‌ها به تعویق افتاد که زمان دقیق‌تر آن توسط معاونت آموزشی متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش مفدا مشهد، باتوجه به بازگشایی دانشگاه ها از ۱۷ خرداد بنا بر مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا خبرنگار مفدا مشهد طی گفتگویی با دکتر علی صباغ گل مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص بازگشایی خوابگاه‌ها، اقدامات و تهمیدات این مدیریت را جویا شد.

صباغ بیان کرد: از ابتدای شروع بحران بیماری کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها ضدعفونی خوابگاه‌ها و تجهیز آن‌ها به مواد ضدعفونی آغاز شد و با توجه به تصمیم ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا و بازگشایی دانشگاه از ۱۷ خرداد ماه اقدامات لازم جهت پذیرش دانشجویان با رعایت پروتکل های مصوب بهداشتی صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: جلسات توجیهی جهت آموزش و رفع مشکلات احتمالی با کارکنان اداره خوابگاه‌ها در چند نوبت با حضور بنده برگزار شد و آموزش‌های لازم ارائه شد. با مشورت‌های انجام شده با متخصصین مرتبط در ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا و معاونت بهداشتی دانشگاه تصمیم بر آن شد که دانشجویانی که طبق شیوه نامه آموزشی مصوب از طرف دانشکده‌ها معرفی می‌شوند از محل سکونت خود گواهی سلامت را به همراه داشته باشند تا از انتقال آلودگی به خوابگاه از نقاط مختلف جلوگیری شود.

صباغ افزود: در تمام مدت شیوع این بحران با دانشجویان شورای صنفی و ستاد دانشجویی مقابله با کرونا در ارتباط بوده و نظرات ایشان را در تصمیمات تا حدی که قابلیت اجرا داشتند منعکس کردیم.

صباغ با اشاره به جلسات کمیته دانشگاهی بیان کرد: در این کمیته بر اساس جدول زمان بندی پیشنهادی معاونت آموزشی و بر اساس در نظر گرفتن ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه‌ها مقرر شد دانشجویان کارورزی بر اساس تقسیم بندی صورت گرفته توسط معاونت محترم آموزشی از ۱۵ خرداد ماه در خوابگاه‌ها اسکان داده شوند ولیکن با توجه به جدی شدن بحران شیوع بیماری کرونا در روزهای اخیر و به ویژه برخی استان‌های کشور و همچنین درخواست جمعی از دانشجویان شورای صنفی بازگشایی خوابگاه‌ها به تعویق افتاد که زمان دقیق‌تر آن توسط معاونت آموزشی متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی تأکید کرد: معاونت دانشجویی فرهنگی متعهد  است بر اساس ظرفیت ۵۰ درصدخوابگاهی افراد معرفی شده از سوی معاونت آموزشی را اسکان دهد و مسؤولیت زمان حضور دانشجویان و گروه بندی رشته‌های آموزشی بر عهده معاونت آموزشی  بوده و معاونت دانشجویی فرهنگی صرفا متعهد به تأمین اسکان و تغذیه این عزیزان است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص اقدامات انجام شده در خوابگاه‌ها افزود: چندین نوبت بخاطر دغدغه‌هایی که در خصوص بازگشایی خوابگاه در این ایام داشتم به خوابگاه‌ها سرکشی کردم و از نزدیک وضعیت را مورد بررسی قرار دادم .نظافت و ضدعفونی روزانه محل‌های استفاده عمومی در خوابگاه نظیر سرویس های بهداشتی و آشپزخانه‌ها انجام می شود، همچنین مواد ضدعفونی در مبادی ورودی و سرویس‌های بهداشتی موجود است. دمای بدن دانشجویان و کارکنان هم روزانه  در قسمت ورودی خوابگاه ها کنترل می‌شود همچنین پالس اکسی متر جهت سنجش میزان اکشیژن خون در خوابگاه ها قرار داده شده است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  در خصوص تمهیدات انجام شده در سالن‌های غذاخوری ادامه داد: ضدعفونی روزانه و آموزش‌های لازم بهداشتی به کارکنان سلف سرویس‌ها از جمله اولین اقدامات است. همچنین غذا بصورت پک بسته بندی توزیع می‌شود و دستگاه‌های انگشت نگار جهت تحویل غذا دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و با کارت دانشجویی غذا ارائه می‌گردد. وی تصریح کرد:جهت رعایت فاصله اجتماعی فضای سلف با برچسب علامت دار شده است.

صباغ از دانشجویان خواست تا با توجه به تلاش‌های شبانه روزی همکاران دانشگاه در جهت حفظ سلامت دانشجویان و رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی، دانشجویان نیز خود را نسبت به رعایت پروتکل‌ها ملزم دانسته و در حفظ سلامت محیط خوابگاه و هم خوابگاهی‌های خود کوشا باشند.

وی در تأکید این مطلب افزود به عنوان مثال معاونت دانشجویی و  فرهنگی سرویس‌های رفت و آمد را با ظرفیت یک صندلی درمیان در نظر گرفته است اما برخی از دانشجویان رعایت‌های لازم را نکرده و با وجود صندلی‌های خالی کنار یکدیگر می‌نشینند.

به دنبال درخواست جمعی از دانشجویان شورای صنفی؛

زمان بازگشایی برخی رشته‌ها در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اول تیر ماه موکول شد

دکتر طلایی رئیس دانشکده پزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: امتحانات تا حد امکان  و تا جایی که مقدور باشد به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد تا سلامت دانشجویان و عوامل برگزاری به خطر نیفتد.

به گزارش مفدا مشهد، بدنبال درخواست جمعی از دانشجویان شورای صنفی مبنی بر به تعویق افتادن بازگشایی دانشگاه کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد. دکتر طلایی رئیس دانشکده پزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: امتحانات تا حد امکان  و تا جایی که مقدور باشد به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد تا سلامت دانشجویان و عوامل برگزاری به خطر نیفتد.

وی همچنین در نشست کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، خاطر نشان کرد:تا کنون تمامی فعالیت های این دانشکده  بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت عمل شده و کلاس‌ها هم به‌صورت مجازی برگزار شده و بنا شده که برخی امتحانات هم به‌صورت غیرحضوری برگزار شود.

طلایی خاطرنشان کرد: شروع کلاس‌ها و امتحانات بنا بود از ۶ خرداد آغاز شود که با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا به ۱۷ خرداد موکول شد، اما با تصمیم جدید ستاد دانشگاهی تاخیر دو هفته‌ای را در برخی از رشته‌ها داریم و در برخی دیگر طبق تاریخ مقرر در حال اجرا است و زمان جدید رشته‌های با تاخیر طبق آخرین تصمیم به اول تیر موکول شد.

وی تاکید کرد: امتحانات حتی الامکان و تا جایی که مقدور باشد به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد تا سلامت دانشجویان و عوامل برگزاری به خطر نیفتد و تنها مواردی ضروری خواهد بود که با تشخیص اساتید و مسئولان مربوطه باشد.

http://www.mefda.ir/d/2020/06/07/4/505241.jpg

حضور دانشجویان دانشکده علوم پزشکی آبادان تا اطلاع ثانوی امکان پذیر نیست/ زمان بازگشایی اعلام می‌شود

جلسه شورای آموزشی معاونت آموزشی، فناوری و تحقیقات دانشکده علوم پزشکی آبادان در خصوص نحوه ی حضور دانشجویان در دوشنبه هفته ی جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش مفدا آبادان، با توجه به اینکه اغلب دانشگاه های علوم پزشکی کشور امروز ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹ کلاس های حضوری و خوابگاه ها  بازگشایی می شوند، ولی باوجود اینکه استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارد، حضور دانشجویان دانشکده علوم پزشکی آبادان تا اطلاع ثانوی منتفی می‌باشد.

با پیگیری خبرنگار مفدا آبادان از روابط عمومی معاونت آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشکده علوم پزشکی آبادان دوشنبه هفته جاری جلسه‌ شورای آموزشی دانشکده برگزار خواهد شد و زمان و نحوه حضور دانشجویان در دانشکده اطلاع رسانی خواهد شد.

http://www.mefda.ir/d/2020/06/06/4/504674.jpg

پذیرش مهمان در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ممنوع شد

مدیر امور دانشجویی دانشگاه اعلام کرد که از پذیرش مهمان در خوابگاه های دانشجویی تا اطلاع ثانوی معذوریم.

به گزارش مفدا بیرجند؛ دکتر محمد ابراهیم عبدالرزاق نژاد با اشاره به اهمیت کنترل و جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در اماکن دانشجویی گفت: با توجه به ضرورت رعایت اصول بهداشتی و عدم امکان اسکان مهمان و همراه دانشجویان،  مراجعه همراهیان دانشجو به خوابگاه‌ها  تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

وی خاطرنشان کرد: اجازه ورود و حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها مشروط به ارائه گواهی سلامت معتبر و تعهد به رعایت عملی فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی دانشجویان خواهد بود.

http://www.mefda.ir/d/2020/06/06/4/504998.jpg

بازگشایی دانشگاه‌های خوزستان از ۱۷ خرداد منتفی شد

‏دکتر ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با انتشار توییتی اعلام کرد: باتوجه به وضعیت قرمز ⁧ کرونا⁩ در خوزستان و رخداد دوره اپیدمی دیرتر از سایر مناطق کشور ،بازگشایی دانشگاه های استان از ۱۷ خردادمنتفی و تا زمان حصول اطمینان کامل از سلامت دانشجویان و اساتید گرامی به تاخیر می‌افتد.

خوزستان|توان ارتقاء رتبه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز را نداریم ...

تاریخ حضور دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به تعویق افتاد

تاریخ حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که در بازه زمانی  ۱۷ خرداد ماه ۹۹ تعیین گردیده بود لغو و تاریخ جدید متعاقباً با توجه به وضعیت بیماری کرونا در سطح استان اعلام خواهد گردید.

دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی، معاون آموزش دانشگاه در گفت‌وگو با مفدا زاهدان؛ از تصمیمات جدید شورای آموزش دانشگاه ویژه بازگشایی مجدد کلاس های آموزشی دانشجویان خبر داد: تاریخ حضور دانشجویان در بازه زمانی اول که قبلاً  ۱۳۹۹/۳/۱۷  تعیین گردیده بود ، لغو  و تاریخ جدید متعاقباً با توجه به وضعیت بیماری کرونا در سطح استان اعلام خواهد گردید. 

وی اشاره کرد؛ صرفاً دانشجویان ذیل به صورت اختیاری می توانند از تاریخ ۱۳۹۹/۳/۱۷ جهت گذراندن دروس  کارآموزی و کارورزی و عملی در دانشگاه حضور یابند:

دانشکده پرستاری و مامایی : دانشجویان ترم ۷ و ۸ رشته پرستاری  دانشجویان ترم ۸ رشته مامایی  دانشجویان ترم ۸ رشته اتاق عمل  

دانشکده توانبخشی : دانشجویان ترم آخر رشته بینایی سنجی

دانشکده بهداشت : دانشجویان ترم ۸ رشته بهداشت عمومی و بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای

دانشکده پیراپزشکی : کلیه دانشجویان ترم آخر تمامی رشته های دانشکده که کارآموزی در عرصه دارند.

دانشکده پزشکی : 

دانشجویان ترم ۴ علوم پایه 

دانشجویان ترم ۸ رشته تغذیه (در صورت موافقت گروه ) 

استاژرهای ۱ و ۲ طبق برنامه ریزی دانشکده 

دانشکده دندانپزشکی : کلیه دانشجویانی که در شهریور ماه فارغ التحصیل میشوند – دانشجویان ترم ۵ و ۶ و ۱۱ و ۱۲ رشته دندانپزشکی. 

برگزاری دروس عملی که امکان ارائه  آن ها بصورت مجازی می باشد با موافقت استاد مربوطه، بلامانع است. 

برگزاری آزمون های پایان ترم به صورت مجازی از تاریخ ۱۳۹۹/۴/۷  لغایت ۱۳۹۹/۴/۳۱ تعیین گردید. 

برگزاری آزمون های دروس عمومی از تاریخ ۱۳۹۹/۴/۲۴ لغایت ۱۳۹۹/۴/۳۱ تعیین گردید. 

استعلام معاونت پژوهشی دانشکده پزشکی در خصوص چگونگی معرفی دانشجویان استاژری که پروپوزال خود را ثبت و دفاع ننموده اند، برای امتحان پیش کارورزی شهریور ماه ۹۹ مطرح و با معرفی نامبردگان با توجه به شرایط بحران کرونا، بدون دفاع پروپوزال موافقت گردید.

http://www.mefda.ir/d/2020/06/07/4/505315.jpg

در پی افزایش بیماری کووید ۱۹ در جنوب سیستان و بلوچستان؛

بازگشایی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در سال تحصیلی جدید با محدودیت‌ همراه شد/ برگزاری کارورزی با کمترین تعداد دانشجو

مدیر آموزش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: فعالیت آموزشی دانشگاه از امروز با حضور دانشجویان کارورز با محدودیت و رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز شده است.

به گزارش مفدا ایرانشهر، سال تحصیلی جدید آموزشی در دانشگاه های علوم پزشکی طبق اعلام قبلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از امروز با حضور تعدادی از دانشجویان در دانشگاه ها برگزار شد.

در پی افزایش بیماری کووید ۱۹ در جنوب سیستان و بلوچستان به دلیل عدم رعایت مردم در فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی، وضعیت این منطقه در حالت هشدار و قرمز قرار گرفته است.

  

با شروع موج دوم ویروس کرونا؛

دانشکده علوم پزشکی بهبهان بازگشایی نخواهد شد

کلاس‌های درسی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی بهبهان با شروع موج دوم ویروس کرونا برگزار نخواهد شد و آموزش‌ مجازی در دانشکده علوم پزشکی بهبهان ادامه خواهد داشت.

به گزارش مفدا بهبهان، کلاس‌های درسی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی بهبهان در حال حاضر برگزار نخواهد شد. 

طبق صحبتهای "دکتر شاکری نژاد" سرپرست دانشکده علوم پزشکی بهبهان شروع کلاس‌های درسی در تمام کشور از ۱۷ خرداد اعلام شده است ولی با توجه به شروع موج دوم ویروس کرونا در خوزستان امکان بازگشایی دانشکده به روال معمول در حال حاضر امکانپذیر نیست و زمان شروع کلاس های درسی متعاقباً به اطلاع دانشجویان محترم رسانده خواهد شد.

شاکری نژاد با توجه به این نکته که گسترش این بیماری در ایران و سایر کشورهای جهان احتمال بازگرداندن شرایط را به حالت عادی کاهش داده است، اظهار داشت: ادامه آموزش‌های مجازی دانشکده ضروری است و برنامه ریزی دانشکده باید متناسب با احتمال‌های بالاتر مبنی بر ادامه تعطیلی دانشگاه‌ها باشد.

http://www.mefda.ir/d/2020/01/12/4/462993.jpg

به دنبال موج جدید شیوع ویروس کرونا ؛

شروع کلاس‌های درسی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت

شروع کلاس‌های درسی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول با توجه به موج جدید شیوع ویروس کرونا نامشخص و به زمان دیگری موکول شد.

دکتر میثم مردسلطانی" معاون آموزش،تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا، اظهار داشت : با وجود شروع کلاس‌های درسی در تمام کشور از ۱۷ خرداد ماه، اما با توجه به شیوع ویروس کرونا در دزفول و رسیدن به منطقه قرمز  امکان تشکیل کلاس‌ها در این تاریخ میسر نیست.

 وی ادامه داد: بر این اساس شروع کلاس‌های درسی منوط به تصمیم شورای آموزش دانشگاه است که نتیجه آن به اطلاع دانشجویان محترم رسانده خواهد شد.

http://www.mefda.ir/d/2020/05/12/4/498953.jpg

در جلسه کمیته ستاد اسکان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مطرح شد؛

عدم بازگشایی دانشگاه و اسکان خوابگاهی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

جلسه ستاد اسکان دانشجویان در دفتر معاون فرهنگی، دانشجویی به منظور تمهیدات لازم و اتخاذ تصمیمات در این زمینه برگزار شد.

به گزارش مفدا رفسنجان، کمیته ستاد اسکان دانشجویان با حضور دکتر" محمد رضا حاجی زاده "معاون فرهنگی دانشجویی، "حمید عمویی "مدیر دانشجویی،  "محمد مهدی بازرگان "رئیس اداره امور خوابگاهها و سرپرستان خوابگاهها امروز  شنبه ۱۷ خرداد ماه ۹۹ در دفتر معاونت برگزار شد.

 در این جلسه با توجه به تصمیم هیأت رئیسه محترم دانشگاه مبنی بر بازگشایی دانشگاهها و برقراری کلاسهای آموزشی _بالینی جهت دانشجویان ارشد و بومی از تاریخ ۹۸/۳/۱۷و عدم حضور دانشجویان خوابگاهی و غیر بومی مقرر گردید تا حضور دانشجویان کارشناسی در خوابگاه‌ها تا اطلاع ثانویه ممنوع باشد.

در این نشست همچنین بیان شد که با توجه به سم پاشی و گندزدایی اتاقهای خوابگاهها و وجود مواد خام (برنج، عدس ..) و بسته بودن مدت زمان طولانی اتاقها جهت تعیین تکلیف با مسئول خوابگاه (امام خمینی) و ناظم خوابگاه امین هماهنگ شود.

در صورت وجود وسایل گرانقیمت از جمله (لب تاپ، تب لت ....) حتما با مسئول خوابگاه هماهنگ تا تعیین تکلیف گردد.

  http://www.mefda.ir/d/2020/06/06/4/504793.jpg

تعلیق حضور اولین گروه دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی زابل

حضور دانشجویان استاژری که قرار بود به عنوان اولین گروه وارد دانشگاه علوم پزشکی زابل شوند منتفی شد.

به گزارش مفدا زابل، دکتر تبریزیان معاون آموزشی دانشگاه طی خبری اعلام داشت: حضور دانشجویان استاژر که قرار بود اولین گروه ورودی به دانشگاه باشند با تعویق همراه شد.

دکتر تبریزیان افزود: توجه به لزوم بررسی بیشتر وضعیت ابتلا در دانشجویان از طریق سامانه و فرم‌های مربوطه که تاکنون هیچ بازخوردی به این دانشگاه ارسال نشده و نیاز به زمان بیشتر برای این امر و نظر به نگرانی‌های روزافزون دانشجویان و خانواده‌های محترم، بدینوسیله به منظور اطمینان هرچه بیشتر از وضعیت سلامت دانشجویان عزیز و به حداقل رساندن هرگونه احتمال گسترش عفونت، زمان ورود و آغاز مقاطع فوق که در هفته آینده اعلام شده بود تغییر و زمان دقیق بازگشایی خوابگاه‌ها و شروع بخش‌ها متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

http://www.mefda.ir/d/2020/06/07/4/505306.jpg

آماده سازی و اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای بازگشایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر/زمان بازگشایی متعاقبا اعلام خواهد شد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در استان و به منظور کاهش خطرات و آسیب های احتمالی، بازگشایی دانشگاه امکان پذیر نیست و به محض آماده سازی و اجرای پروتکل‌های بهداشتی تاریخ حضور دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و اسکان آنها در خوابگاه‌های دانشجویی اعلام خواهد شد.

به گزارش مفدا بوشهر، دکتر "اکرم فرهادی" در خصوص بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی گفت: در صورت بازگشایی دانشگاه، اسکان دانشجویان  بر اساس لیست ارسالی از سوی دانشکده ها خواهد بود و حداکثر ۲ نفر در هر اتاق ساکن خواهند شد.

 فرهادی با تاکید بر غربالگری دانشجویان قبل از ورود به خوابگاه ها  گفت: بسیار ضروری است، کلیه دانشجویان قبل از ورود به خوابگاه ها در سامانه خوداظهاری وزارت بهداشت ثبت نام کنند. تا غربالگری اولیه برای این عزیزان انجام شود.

وی افزود:‌به منظور کم کردن احتمال شیوع ویروس در مدت اسکان، رعایت پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت الزامی می باشد. این دستورالعمل ها با نصب در خوابگاه ها در معرض دید دانشجویان قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص مراقبت های پزشکی از دانشجویانی که طی اقامت تست کرونای آنها مثبت شده است، گفت: اگر دانشجویی در مدت اسکان تست کرونای وی مثبت شد و امکان رفتن به منزل برای اوفراهم نبود، شرایط امکان و قرنطینه در خوابگاه برای آنها در نظر گرفته شده است. تاکید ما بر این موضوع است که در صورت قرنطینه خوابگاهی در طول مدت قرنطینه کلیه موارد بهداشتی و مقررات مربوطه رعایت شده و دانشجو از خوابگاه خارج نشود.

این مقام مسوول در ادامه تصریح کرد: دانشجویانی که در این مرحله نیاز به اسکان خوابگاهی ندارند، می توانند جهت جمع آوری و خارج کردن وسایل خود اقدام نمایند، البته این امکان از بعد از تعطیلات نورز برای دانشجویان فراهم شده است. چنانچه در اتاقی وسایلی باقی مانده باشد ضمن هماهنگی و تماس با دانشجو با حضور سرپرست خوابگاه، کارشناس اداره خوابگاه، نمایند حراست این وسایل جمع آوری می شود.

 فرهادی خاطر نشان کرد: در مدت اسکان دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی قوانینی برای سلامت و پیشگیری از انتقال ویروس درنظر گرفته شده است. از جمله؛ ممنوعیت پذیرش میهمان در خوابگاه توسط دانشجو، عدم امکان استفاده از فضاهای عمومی خوابگاه نظیر سالن مطالعه، اتاق کامپیوتر، نمازخانه ها، سالن های ورزشی، اتاق تلویزیون می باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی در پایان گفت: جا دارد از کلیه دانشجویان عزیزی که در این  سه ماه، به طرق مختلف به مقابله موثر با این ویروس کمک کردند تشکر و قدر دانی کنم، چه دانشجویانی که در صف مقدم و در بیمارستان ها حضور داشتند و چه دانشجویانی که به فعالیت های جهادی و خیرخواهانه پرداختند و همچنین دانشجویانی که با فعالیت های  مجازی  کارهای ارزشمندی از خود به یادگار گذاشتند.

http://www.mefda.ir/d/2020/02/29/4/482699.jpg

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.