چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۵

«عیدانه» در آستانه سال نو،

دکتر مهدی نوروزی، مدیر امور هنری و فوق برنامه: انسان بی برنامه، انسان کاملی نیست

دکتر نوروزی

در آستانه فرا رسیدن نوروز 1396 شمسی، به همین بهانه گفت و گویی صمیمی با مدیر امور هنری و فوق برنامه معاونت دانشجویی انجام داده ایم و ایشان از خاطرات و برنامه های نوروزی خود گفتند.

به گزارش مفدا تهران، در آستانه فرا رسیدن نوروز 1396 شمسی، به همین بهانه گفت و گویی صمیمی با مدیر امور هنری و فوق برنامه معاونت دانشجویی انجام داده ایم و ایشان از خاطرات و برنامه های نوروزی خود گفتند. که در زیر می خوانید:
* با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک فرارسیدن سال 1396، لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
با نام و یاد خدا من مهدی نوروزی هستم متولد شمیران و اهل چیذر، بهمن امسال 50 ساله شدم. عضو هیئت علمی گروه ویروس شناسی دانشکده بهداشت دانشگاه و حدود 20 ساله که عضو هیئت علمی دانشگاه با پایه 28 هستم و نزدیک به 4 سال است که در معاونت دانشجویی در بخش امور هنری، فرهنگی و فوق برنامه خدمت می کنم.
* سال 95 از لحاظ شخصی برای شما چگونه بود؟
در سال 95 با توجه به اینکه وقت زیادی برای بخش مدیریت فرهنگی و فوق برنامه گذاشتم اما به لطف و کمک خداوند توانستم به کارهای علمی خودم هم بپردازم که در حال حاضر 4 نفر دانشجوی دکتری به عنوان استاد راهنما در خدمتشان هستم که بزودی 2 نفر دیگر هم به آن اضافه می شوند و در کنار آنها، دانشجویان کارشناسی ارشد هم هستند که با هماهنگی با دانشگاه ها و مراکز دیگر کارم را انجام می دهم.
امسال 3 عنوان کتاب نوشتم که چاپ شده، مقالات مختلف علمی در مجلات داخلی و خارجی به چاپ رساندم و در مجموع از خودم در زمینه فعالیت های علمی راضی هستم که امیدوارم لطف و عنایت خداوند در آینده هم شامل حالم بشود.
* از لحاظ شغلی، سالی که گذشت را چگونه ارزیابی می کنید؟
در بخش امور هنری و فوق برنامه توانستیم یک گزارش خیلی خوبی را جمع آوری کنیم، اما بنده از کار خودم راضی نیستم و همیشه توقع دارم بیشتر از این ها باید کار کنم و به جامعه جوان کشورمان خدمت کنم.
به شکر خدا در سال 95 با توجه به کمبودهای موجود با کمک همکاران توانستیم فعالیت های خوبی انجام دهیم.
* در تعطیلات نوروز 96 چه برنامه ای برای خودتان دارید؟
ابتدا صله رحم که در دین ما هم بسیار به آن توصیه شده از خانواده، اقوام، دوستان و آشنایان که به دلیل مشغله زیاد کاری نتوانستم در سال 95 به طور شایسته ادا کنم.
در کنار آن، خیلی دوست دارم مسافرت بروم و در اسلام هم سیروا فی الأرض بسیار توصیه شده است. و قصد دارم به یک مسافرت داخلی بروم و عقیده هم دارم ایرانیان باید ابتدا به شهرهای کشور خودش سفر کنند و با فرهنگ و رسوم جای جای این مرز و بوم آشنایی پیدا کنند و بعد به کشورهای خارجی سفر کنند.
البته در ابتدای سال آینده به جهت شرکت در کنگره علمی به یکی از کشورهای خارجی سفری خواهم داشت.
* چشم اندازتان در سال 96 چه خواهد بود؟
بنده در کنار فعالیت های علمی مرتبط با رشته ام، در مدیریت امور هنری و فوق برنامه هستم و امیدوارم یک نفر که متخصص این کار هست مدیریت این بخش را به عهده بگیرد که تا آن روز بنده خدمت دوستان هستم. اما در بخش فرهنگی هنری برای سال آینده برنامه ریزی هایی کردیم، وضعیت سال 95 را بررسی کردیم و متوجه شدیم به چه دلایلی کارمان عقب است و یا اشکالاتی داشته و موفقیت هایمان را هم دیدیم. شاخص ترین برنامه ما تعامل بیشتر با دانشجویان کل دانشگاه بوده و سعی خواهیم کرد تمامی دانشکده ها در حوزه فرهنگی هنری وسعت عمل بیشتری داشته باشند.
* کلام آخر
من فکر می کنم آدم باید همیشه اول به خودش تذکر بدهد، از جوانی یاد گرفتم حاسبوا انفسکم قبل ان تحاسبوا و خودم هم همیشه این کار را می کنم و الان هم که در پایان سال هستیم به همه توصیه می کنم به حساب خودشان رسیدگی کنند و باید در اجتماع خودمان را ارزیابی کنیم و اشکالات خود را برطرف کنیم و در آخر سال یک دل تکانی انجام بدهیم و با یک روحیه خیلی خوب وارد سال جدید بشویم.
مثبت اندیشی و افزایش مهارت های اجتماعی می تواند خیلی به ارتقاء زندگی و کاری افراد کمک کند و از دوستان می خواهم چند بعدی باشند یعنی در ابعاد مختلف مانند اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، هنری، دینی و ... خودشان را تقویت کنند.
انسان ها باید در زندگی برنامه داشته باشند، به عقیده بنده انسان بی برنامه انسان کاملی نیست. انسانی موفق است که برای تمام مراحل زندگی اش برنامه ریزی دارد و در راه رسیدن به اهدافش دست از تلاش و کار نکشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.