پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛

به موسیقی کلاسیک و بدون کلام علاقه دارم/ کار با دانشجویان را بسیار دوست دارم

معاون فرهنگی و دانشجویی زنجان

دکتر مهران محسنی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه دانشجویی یکی از علائق اصلی او در حوزه کاری می‌باشد، از جنبه های مختلف زندگی شخصی خود سخن گفت.

دکتر مهران محسنی، دکترای عمومی داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکترای تخصصی رشته مواد خوراکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است و از سال ۱۳۸۵ به عنوان عضو هیات علمی و دانشیار گروه کنترل غذا و داروی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی زنجان مشغول به فعالیت است و مسئولیت معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه را نیز به عهده دارد. 
وی در گفتگویی صمیمانه با مفدا از خاطرات دوران دانشجویی خود و رابطه‌اش با فرزندان و دانشجویانش گفته که در ادامه می‌خوانید:

آقای دکتر محسنی لطفا بفرمایید صاحب چند فرزند هستید و رابطه شما با فرزندانتان چگونه است؟

 صاحب سهفرزند پسر هستم که کوچکترین آن‌ها کلاس دوم دبستان و بزرگترین فرزندم شاغل به تحصیل است. در مورد ارتباط با فرزندان و در کل خانواده‌ام باید عرض کنم که رابطه بسیار صمیمی با همسر و فرزندانم دارم. این طور باید بگویم که فرزندانم در بسیاری از موارد مانند مشاور در کنارم هستند و در تمامی فعالیت‌های زندگی نقش اساسی دارند.

خاطره‌ای از دوران دانشجویی خودتان که در ذهن شما حک شده است، برایمان تعریف کنید.

دوران دانشجویی خاطرات فراوانی را رقم می‌زند برخی تلخ و برخی از آن‌ها هم شیرین هستند ولی همه آن‌ها کم و بیش در ذهن هر دانشجویی حک می‌شود. خاطرات خوبم مربوط  به  شیطنتهای دوران دانشجویی در خوابگاه است، ولی یکی از بهترین خاطراتم در دوران دانشجویی مربوط به شهر اهواز می‌شود. حدود سال ۱۳۶۷ در اهواز بودم و در دانشگاه واحد ریاضی ارائه شده بود به همین دلیل هم مجبور بودم که ماشین حساب مهندسی داشته باشم. در یکی از خیابان‌های اهواز فروشگاه لوازم التحریری بود به نام «فروغ جاودانه هفت تیر» که یک فروشگاه کامل لوازم التحریر بود. ماشین حسابی را در این فروشگاه دیدم و از فروشنده قیمتش را پرسیدم، که یادم می‌آید فکر کنم گفت حدود ۹۰۰۰ هزار تومان و من هم مردد شدم چون پول کافی نداشتم، صاحب مغازه که متوجه این اتفاق شد به من گفت: این ماشین حساب هدیه من به شماست. من خیلی تعجب کردم! اما اصرار کردند که شما مهمان شهر ما هستید و هر طور که بود ماشین حساب را به من داد و قرار شد که مبلغش را تا مدت یک هفته بعد به ایشان بدهم. اما در کل این خاطره برایم بسیار زیباست احساس غروری از ایرانی بودنم در آن لحظه داشتم. این خاطره را بارها برای دانشجویانم تعریف کرده‌ام.

در سالی که گذشت اتفاقات متفاوتی از خوب و بد رخ داده است. شما به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان یک خاطره شیرین از سال ۹۵ برایمان بگوئید.

همیشه فکر می‌کنم که کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی با خندیدن دانشجویان می‌خندند و با گریه آن‌ها گریه می‌کنند. با این حال به نظرم یک خاطره خوب بازدید وزیر محترم بهداشت جناب دکتر هاشمی به همراه استاندار محترم مهندس انصاری از خوابگاه دانشگاه بود که باعث شد خوابگاه‌ها تجهیز شوند و موجبات رضایت دانشجویان را فراهم کرد.

شما به موسیقی، کتاب و فیلم هم علاقه دارید؟  آخرین کتابی که خوانده و آخرین فیلمی که دیده اید را برایمان نام ببرید.

به موسیقی کلاسیک و بدون کلام علاقه دارم، موسیقی سنتی هم گوش می‌دهم. واقعیت این است که خیلی فرصت کتاب‌خواندن ندارم، ولی بیشتر کتب علمی مرتبط با رشته‌ام را می‌خوانم. فیلم‌های کمدی کلاسیک را خیلی دوست دارم و آخرین فیلمی که دیده‌ام فیلم سینمایی ایران برگر بود و آخرین کتابی هم که خوانده‌ام «تک سوار» نام داشت که کتابی در مورد شهید ابوالفضل نوری از شهدای زنجان است.

برنامه شما برای ایام عید چیست؟

خداوند توفیق داد شب عید را در حریم کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) بودیم و به زیارت علی بن موسی الرضا(ع) هم رفتیم. البته روزهای نهم و دهم فروردین کشیک دانشگاه هستم.

آخرین دفعه‌ای که گریه کردید چه زمانی بود و به چه علتی گریستید؟

آخرین گریه من مربوط می‌شود به یکی از مراسم‌های دانشجویی وقتی کلیپی از مادر یک شهید پخش شد و این مادر برای فرزندش که قرار بود داماد شود و شهید شده بود گریه می‌کرد. در صندلی جلوی من یکی از مدیران معاونت فرهنگی نشسته بود که خودش فرزند شهید است و مثل ابر بهار و بدون صدا می‌گریست. این فیلم و گریه همکارم مرا بسیار منقلب کرد. من رزمنده بودم و شاهد خیلی از صحنه‌های زمان جنگ بوده‌ام و بسیاری از دوستانم شهید شده‌اند. یاد آن دسته گل‌ها به خیر...

به عنوان آخرین سوال، بفرمایید اگر معاون فرهنگی و دانشجویی نبودید دوست داشتید در دانشگاه چه سمتی داشته باشید؟

علاقه من به کار با دانشجویان است.اگر روزی معاون نباشم دوست دارم استاد باشم و در کسوت استادی خدمت کنم. در حقیقت هرجا که در دانشگاه نیازی به من باشد تلاشم را می‌کنم که وظیفه شرعی و اخلاقی خودم را انجام دهم.
سپاسگذاریم از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.