سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶

هجدهمین جلسه کمیته تغذیه دانشجویی برگزار گردید

هشتمین جلسه

هجدهمین جلسه کمیته تغذیه دانشجویی درتاریخ چهارشنبه ۱۸ اسفندماه ۹۵ از ساعت ۸:۳۰ صبح در سالن غذاخوری سلف سرویس مرکزی دانشجویی با حضور حامد زاهد مدیر امور دانشجویی وسایراعضای حاضر در جلسه برگزار گردید .

 به گزارش مفداگلستان، درابتداء این جلسه موسی  مهری سرپرست اداره رفاه وتغذیه ضمن عرض خیر مقدم، یکی از محورهای اصلی خدمات رسانی به دانشجویان را موضوع تغذیه دانشجویی   و رعایت استانداردهای مواد غذایی در اداره تغذیه  دانست.

درادامه حامد زاهد مدیر  امور دانشجویی دانشگاه   نیز ضمن آرزوی توفیق روز افزون برای پرسنل سلف سرویس دانشجویی وشرکت  پیمانکار و تبریک پیشاپیش سال جدید، خطاب به همکاران  گفت: شما  می‌توانید با ارائه نظرات کارشناسی در بهبود وضعیت تغذیه دانشگاه نقش موثری داشته باشید.

وی افزود: اقداماتی در خصوص بهبود غذا صورت گرفته که با نظر و پیشنهادات همکاران می تواند قطعا" به رضایت بیش از پیش دانشجویان منتهی شود.

وی ادامه داد: به کار گیری اصول بهداشتی و تغذیه ای صحیح گام موثری در حفظ و ارتقای سلامت دانشجویان می باشد. مدیر امور دانشجویی با تاکید بر حفظ ارتباط با دانشجو، رعایت قوانین و اخلاق مداری را از وظایف اصلی همکاران اداره تغذیه برشمرد.

بر اساس این گزارش بهینه سازی کیفیت وکمیت تغذیه و سیستم طبخ غذا و محاسبه ارزش غذایی دانشجویان از جمله مصوبات این جلسه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.