سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰

اردوی راهیان نور دانشجویی خواهران دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

راهیان نور

دانشجویان خواهر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از مناطق مختلف جنگی هشت سال دفاع مقدس بازدید کردند.

به گزارش مفدا اردبیل همزمان با دانشگاه های سراسر کشور بازدید دانشجویان خواهر دانشگاه های سراسر استان اردبیل در مناطق عملیاتی جنوب کشور به اتمام رسید 
گزارش راهیان نور دانشجویی خواهران دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:
این کاروان که همراه سومین محور از کاروان های استان اردبیل راهی مناطق جنوب کشور شده بود روز هیجدهم اسفند ماه حرکت محور سوم  آغاز شد و بعد از یک روز کارون به پادگان دو کوهه رسید پادگانی که یاد آور خاطرات شهید زنده حاج احمد متوسلیان بود و بعد از خواندن نماز صبح و صرف صبحانه کاروان به سمت منطقه عملیاتی فتح المبین حرکت کرد منطقه ای که با عملیات بزرگ فتح المبین گره خورده است بعد از آن کاروان به سمت محل اسکان خود یعنی پادگان شهید حبیب الهی حرکت کرد. روز سوم همه ی کاروان ها به سمت منطقه ی اروند کنار حرکت کردند که این منطقه یاد آور غواصان دریادلی بود که خود را به طوفان اروند زدند و حماسه ای جهانی آفریدند. بعد از ظهر همان روز مقصد منطقه طلائیه بود . اما روز چهارم حال و هوای خاصی برای کاروان های استان اردبیل بود زیرا منطقه عملیاتی خیبر یاد آور حماسه های لشکر سی و یک عاشورا و بطبع خاطره های سردار بزرگ آزربایجان یعنی شهید مهدی باکری بود و آقای احمدی از جانبازان دفاع مقدس در این منطقه برای دانشجویان روایت گری کردند. شب روز چهارم مراسم اختتامیه در پادگان شهید حبیب الهی برگزار شد و میهمان ویژه این مراسم خانم خالقی پور مادر سه شهید و همسر جانباز دفاع مقدس بود که خاطرات اعزام فرزندان خود به جبهه و از مصاحبه اش با شهید اهل قلم شهید آوینی گفت که برای دانشجویان بسیار جالب بود.
روز پنجم کاروان ها به سمت مناطق هویزه و دهلاویه حرکت کردند مناطقی که یاد آور خاطرات شهید دکتر مصطفی چمران بود که پایه گذار جنگ های چیریکی در دوران دفاع مقدس بود. و بعد از خواندن نماز ظهر و عصر و صرف ناهار کاروان ها به سمت اردبیل حرکت کردند و صبح روز بیست و سوم اسفند ماه به اردبیل رسیدند .
در پایان اردو طبق  نظر سنجی انجام شده اکثر دانشجویان از این دوره از  اردوهای راهیان نور استان اردبیل راضی بودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.