دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۱

نشست ائمه جماعت واعضای ستادهای اقامه نماز

نشست مشترک ائمه جماعت واعضای ستادهای اقامه نماز واحیاء امر به معروف

ائمه جماعات

نشست هم اندیشی مسئولین ستادهای اقامه نماز واحیاء امر به معروف دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد.

به گزارش مفدا جیرفت ، نشست هم اندیشی مسئولین ستادهای اقامه نماز واحیاء امر به معروف دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با ائمه جماعات واحدهای تابعه دانشگاه  سه شنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۵ در محل سالن جلسات معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار شد.

 این نشست با حضور امام جمعه شهرستان حجت الاسلام کرمی پور ،نعمت اله شفیعی معاون فرهنگی دانشجویی وبا همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد.

ابتدا این برنامه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز وسپس حجت الاسلام شاهرخی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن خیر مقدم به ائمه جماعت در خصوص اهمیت فریضه نماز وتلاش در جهت نهادینه نمودن جایگاه نماز در بین دانشجویان  وکارکنان به ایراد سخن پرداخت.

وی بیان داشت باید برنامه آموزشی دانشگاه ها به گونه ای باشد که با وقت نماز جماعت تداخل نداشته باشد.

سپس آقای شفیعی معاون فرهنگی ودانشجویی نیز با اشاره به اهمیت احیای فریضه امر به معروف ونهی از منکر ونقش پیشگیرانه واساسی آن در کاهش معضلات فرهنگی واجتماعی بویژه در محیط اداری و دانشگاهی ،خواستار همکاری فکری واجرایی همگان در این زمینه شد.

در ادامه جلسه مهمان ویژه نشست امام جمعه شهرستان حجت الاسلام کرمی پور نکات مهمی را در خصوص اهمیت نماز اول وقت بیان داشت.

وی افزود: باید اهمیت نماز برای مردم فرهنگ سازی شود،مخصوصا" دانشگاه ها چون مدیران آینده ما از همین دانشگاه ها هستند ،پزشکان ما دانشجویان علوم پزشکی هستند،مدیران جامعه ما از دانشگاه ها هستند اگر قرار باشد روحیه تمرد از نماز در آنها وجود داشته باشد قطعا" آثار سوء خودش را در جامعه خواهد گذاشت.

وی افزود:باید نماز اول وقت در میان دانشجویان ومدیران فرهنگ سازی شود و دانشگاه ها می توانند در این مسیر تأثیر گذار باشند.

پس از سخنرای حجت الاسلام کرمی پور ،ائمه جماعت به هم اندیشی و بیان راه کار های جدی برای ارتباط موثر ومناسب  با دانشجویان به مشورت پرداختند.

در پایان این نشست از امام جمعه شهرستان به دلیل همراهی وهمکاری مستمر با دانشگاه علوم پزشکی با اهداء لوح تقدیر ،کتاب وجایزه نقدی تقدیر بعمل آمد؛همچنین از ائمه جماعت دانشگاه ها تقدیر بعمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.