دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۹

معاون وزیر بهداشت در نشست صمیمانه با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

سلامت معنوی و فرهنگی دانشگاهیان وزارت بهداشت در گرو فعالیت‌های فرهنگی است

نشست صمیمانه دکتر فراهانی با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، با بیان اینکه سلامت معنوی و فرهنگی دانشگاهیان وزارت بهداشت به فعالیت‌های فرهنگی بستگی دارد، گفت: بخشی از تلاش‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در سال ۹۶ به بار می‌نشیند.

به گزارش مفدا، نشست صمیمانه دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت با مدیران و کارشناسان این معاونت، امروز بیست و سوم اسفندماه در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد.

دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در ابتدای این نشست صمیمی که به بهانه پایان سال ۹۵ برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش کارشناسان و مدیران بخش‌های مختلف و تبریک فرارسیدن سال جدید، فعالیت‌های صورت گرفته در سال ۹۵ را فراتر از ظرفیت این معاونت خواند و گفت: اگر ظرفیت مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی را معادل عدد بیست در نظر بگیریم، حجم فعالیتی که به همت همکاران این معاونت در سال جاری انجام گرفت، معادل عدد صد است.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته بخش‌های مختلف این معاونت، افزود: کارشناسان و همکاران این معاونت بدون شک بیش از میانگین مطلوب، برای پیشبرد اهدافشان تلاش و فعالیت می‌کنند و تبلور این تلاش در دانشگاه‌ها، گواه این مطلب است.

وی با بیان اینکه تک تک همکاران معاونت فرهنگی و دانشجویی از کارامدی، تلاش و دلسوزی بالایی برخوردارند، خاطرنشان کرد: سلامت معنوی و فرهنگی دانشجویان و مخاطبان فعالیت‌های فرهنگی به نوع کار و فعالیت ما بستگی دارد و اگر حوزه معرفتی و اعتقادی فردی را به واسطه کار فرهنگی این مجموعه حتی یک پله ارتقاء دهیم، تلاشمان به ثمر نشسته و برخوردار از اجر معنوی است.

فراهانی سال ۹۵ را سالی خوب و مفید برای معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، خواند و گفت: بخشی از تلاش‌هایمان در سال ۹۵ در قالب برنامه‌های کشوری و بزرگی نظیر جشنواره های فرهنگی، تیتر ۱۰ و قرآن و عترت سال آینده به بار خواهد نشست و نوع فعالیت‌ها و جایگاه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را ارتقاء می‌بخشد.

وی همچنین یکی از دستاوردهای این معاونت در سال جاری را ارتقاء بودجه فرهنگی دانست و گفت: بودجه  این معاونت از این پس در قالب سه سرفصل تربیت بدنی، فرهنگی و دانشجویی اختصاص خواهد یافت.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در پایان، جشنواره فرهنگی دانشجویان که سال آینده برای نخستین بار با حضور دانشجویانی از تمام دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود را یکی از برنامه‌های بزرگ این معاونت در سال جاری برشمرد که برگزاری مناسب آن در گرو تلاش همه بخش‌های این معاونت است.

فعالیت‌های قرآن و عترت معاونت پیشرفت مناسبی داشته است

محمدمهدی بحرالعلوم، رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، نیز در این مراسم، با تبریک فرارسیدن سال جدید، از پیشرفت مناسب فعالیت‌های این مرکز در سال ۹۵ خبر داد و ابراز امیدواری کرد، این روند رو به رشد در سال آتی ادامه یابد.

خروجی کارهای فرهنگی متاثر از نوع نگرش فعالان و متولیان است

امیر للگانی، مدیرکل فرهنگی معاونت فرهنگی و دانشجویی سخنران بعدی این نشست، با اشاره به مسئولیت خطیر و اثرگذار حوزه فرهنگی وزارت بهداشت، به بیان تفاوت های فعالیت‌های فرهنگی با سایر کارها پرداخت و گفت: از وظایف ما در حوزه فرهنگی توجه به مسائل آموزشی، تربیتی و هدایتی دانشجویانی است که به عنوان متولیان سلامت، در آینده نزدیک قصد ورود به جامعه را دارند.

وی عملکرد و خروجی کارهای فرهنگی را ناشی از نوع نگرش فعالان و متولیان این عرصه دانست و گفت: زندگی و آینده جوانان و دانشجویان متاثر از مولفه‌های گوناگونی است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نوع نگرش و عملکرد ما به این حوزه است و کارهای کوچک این حوزه نیز اثرگذار و حیاتی است و این رو نباید مورد غفلت قرار گیرد.

سال جدید فرصتی برای خلوت با خویش و خودسازی است

دکتر حسام‌الدین علامه، قائم مقام برنامه‌ریزی و نظارت معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت نیز در این نشست تقارن سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) با نخستین روزهای سال جدید را به حاضران یادآور شد و این اتفاق فرخنده را به فال نیک گرفت.

وی عید نوروز را فرصت مناسبی برای خلوت کردن و خودسازی دانست و ابراز امیدواری کرد سال جدید برای همکاران این معاونت توام با نشاط و سلامتی باشد.

تجربه کارهای بزرگ از اتفاقات مثبت در معاونت فرهنگی و دانشجویی است

دکتر جلال نژادجواد، مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت دیگر سخنران این مراسم، دستاوردهای این معاونت را درخور قدردانی دانست و گفت: معاونت فرهنگی و دانشجویی به جایگاه قابل قبولی در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی دست یافته است و فعالیت های آن مورد اقبال و رجوع دانشجویان و دانشگاهیان است.

وی با بیان اینکه این دستاورد بزرگ نتیجه تلاش تک تک همکاران این معاونت است، گفت: انجام کارهای بزرگ و سنگین در سال ۹۵ توسط این معاونت، در حالی صورت گرفت که این حجم از فعالیت ها بیش از توان و ظرفیت این مجموعه بود که با تلاش دوچندان همکاران به شکلی مناسب پیش رفت.

نژادجواد در پایان یکی از اتفاقات ارزشمند برای همکاران این معاونت را تجربه کردن کارهای بزرگ خواند و ابراز امیدواری کرد، سال آینده نیز شاهد اعتلای بیش از پیش مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.