دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

حضور۵۰ درصد دانشجویان در فضاهای آموزشی و خوابگاهی

محرری

با هماهنگی های انجام شده با معاونت آموزشی دانشگاه  طبق برنامه ریزی با ۵۰ درصد ظرفیت  آماده پذیرش دانشجویانی هستیم که بایستی در بیمارستان ها حضور داشته باشند یا کار آزمایشگاهی و برنامه امتحانات دارند .

به گزارش مفدا مشهد، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نگرانیهایی  بابت اسکان درخوابگاه‌های دانشجویی وجود ندارد واین معاونت آمادگی دارد با توجه تدابیری که صورت گرفته پذیرای دانشجویان غیر بومی باشد.

دکتر فاطمه محرری اظهار کرد: نگرانی‌ای بابت خوابگاه‌های دانشجویی از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی وجود ندارد و با هماهنگی های انجام شده با معاونت آموزشی دانشگاه  طبق برنامه ریزی با ۵۰ درصد ظرفیت  آماده پذیرش دانشجویانی هستیم که بایستی در بیمارستان ها حضور داشته باشند یا کار آزمایشگاهی و برنامه امتحانات دارند . همچنین دانشکده‌ها باید طوری برنامه ریزی نمایند که در هر مرحله زمانی بیش از ۵۰ درصد دانشجویان در فضاهای آموزشی و خوابگاهی حضور نداشته باشند.

دکتر محرری با بیان اینکه هم‌اکنون جهت دانشجویان خوابگاهی غذای بسته‌بندی داده می‌شود، اما در صورت افزایش دانشجویان در سطح خوابگاهها  ممکن است به  ناچار به پذیرای دانشجویان در  سلف سرویس  بشویم که خود موجب نگرانی‌هایی ازبابت ابتلا و انتقال بیماری کرونا بشود، افزود : همچنین این صحبت هم که گفته می‌شود برای کلیه دانشجویان غذای بسته‌بندی آماده شود ، باید بگوییم که با توجه شرایط موجود برنامه ریزی فقط برای دانشجویان خوابگاهی صورت خواهد گرفت و آن هم مشکلات خاص خودش را در مباحثی همچون آلودگی زیست‌محیطی دارد که در امر انتقال ویروس بی‌تأثیر نیست.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: کلاس‌های دانشجویان به‌صورت مجازی برگزار شده و تنها امتحانات به شکل حضوری برگزار خواهد شد و در این خصوص توصیه می‌کنیم زمان امتحانات به‌گونه‌ای باشد که همزمان نبوده و با محدودیتی که اعمال خواهد شد شاهد ارائه بهترین خدمات در بحث خوابگاه، تغذیه و سرویس باشیم.

دکتر محرری درخصوص تعطیلی خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، خاطرنشان کرد: هنوز خبری مبنی بر تعطیلی سال تحصیلی آینده دریافت نکرده‌ایم، اما در صورت فعالیت دانشگاه‌ها تمهیداتی در بحث خوابگاهی دیده شده که جای هیچگونه نگرانی‌ای برای دانشجویان و خانواده‌های آنان نباشد.

وی با اشاره به اینکه مجموع دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۲۲۰۰ نفر است، بیان کرد: در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰ نفر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد پایان‌نامه‌دار و  Ph.D در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور دارند که تمامی آنان دارای گواهی تأییده سلامت هستند و اگر بنا باشد شاهد حضور دیگر دانشجویان باشیم این عدد به ۸۰۰ نفر خواهد رسید.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قطعاً تحت هر نوع شرایطی ورود دانشجوی فاقد گواهی سلامت  را در خوابگاه‌ها نخواهیم داشت، ضمن اینکه تا پایان بحران کرونا ورود همراهی دانشجویان هم به داخل خوابگاه‌ها ممنوع اعلام شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.