یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۲

در اولین مسجد دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛

اعتکاف دانشجویی بر گزار می شود

ثبت نام اعتکاف

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ،اولین دوره اعتکاف دانشجویی در مسجد جدید الحداث صاحب الزمان (عج)مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت برگزار می شود.

مفدا گیلان، اولین دوره اعتکاف دانشجویی،ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مسجد جدید الاحداث صاحب الزمان (عج)مرکز آموزشی درمانی پورسنا رشت برگزار می شود.

دانشجویان علاقمند می توانند از ۲۱ اسفندماه جاری لغایت ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۶ با مراجعه حضوری به دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشکده ها ،اداره فرهنگی دانشجویی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و یا از طریق آدرس سایت های زیر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

آدرس سایت مکان های ثبت نام:

www.gum.ac.ir/nahadدفاترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری:

www.mefda.ir/service/gilanمعاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

گفتنی است: اعتکاف، محو خود خواهی در امواج بلند خداگرایی و خدمت‏ به امت اسلامی است.اعتکاف، بیرون رفتن از خانه خویش و مصمم شدن بر حضور در خانه حضرت حق است. عبادتی مستحبی و تقرب جویانه و داوطلبانه است که روزه روز سوم آن رنگ وجوب می ‏گیرد. اعتکاف، گریز از لذت گرایی و مهار حس خود محوری و برتری جوئی و بازگشت از قبله دنیاگرایان به سمت و سوی قلب و قبله هستی است. خود سازی، محاسبه نفس، توبه و نیایش، نماز و تلاوت قرآن و استمداد از آستان قدس ربوبی از دیگر برکات‏ اعتکاف است.  اسلام، فکر جدایی از زندگی دنیا و گوشه نشینی و کناره گیری از مردم و به تعبیر دیگر رهبانیت را باطل و ناپسند اعلام کرد، اما اعتکاف را بعنوان فرصتی برای بازگشت‏ به خویش و خدای خویش قرار داد، تا کسانی که از هیاهو و جنجال های زندگی مادی خسته می ‏شوند، بتوانند چند صباحی با خدای خود خلوت کنند و جان و روح خود را با خالق هستی ارتباط دهند .اعتکاف شرایطی را فراهم می کند تا انسانها با توشه معنوی و اعتقادی راسخ و ایمان و امیدی بیشتر، به زندگی خود ادامه داده ، خود را برای صحنه‏ های خطر و جهاد در راه خدا آماده سازند ، همیشه با یاد خدا تلاش کنند ، خود را در محضر پروردگار ببینند ، از نافرمانی او بپرهیزند و به سوی سعادت دنیا و آخرت گام بردارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.