یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۳

آماده‌باش 300 نیروی "اورژانس" در چهارشنبه آخرسال در کرمانشاه

اورزانس

دکتر صائب مدرسی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه با اشاره به آماده‌باش همه نیروهای اورژانس در روز سه شنبه(24 اسفندماه)، گفت: آموزش‌های لازم در این زمینه به همه نیروها داده شده است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه از آماده باش 300 نیروی اورژانس در چهارشنبه آخر سال خبر داد.
دکتر صائب مدرسی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه با اشاره به آماده‌باش همه نیروهای اورژانس در روز سه شنبه(24 اسفندماه)، گفت: آموزش‌های لازم در این زمینه به همه نیروها داده شده است.
وی از آماده باش 300 نیروی اورژانس در استان برای مراسم چهارشنبه سوری امسال خبر داد و اظهار کرد: در مجموع 25 پایگاه اورژانس در سطح استان برای این مراسم در حالت آماده‌باش خواهند بود.
وی افزود: در هر یک از شهرستان‌ها یک پایگاه و در شهر کرمانشاه 12 پایگاه اورژانس آماده‌باش هستند و جهت اطمینان پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای نیز در این شب جهت انتقال مصدومین و نیاز به کمک به حالت آماده‌باش درخواهند آمد.
مدرسی همچنین از آماده‌باش بیمارستان‌ طالقانی و بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه (مرکز سوختگی غرب کشور) در شب چهارشنبه آخر سال خبر داد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرماشاه، تصریح کرد: ستاد هدایت و اطلاع رسانی مرکز نیز فعال است و در خصوص پذیرش بیماران اورژانسی شهرستان‌ها در کرمانشاه هماهنگی‌های لازم را انجام خواهد داد.
وی با اشاره به مصدومیت 106 نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری سال گذشته استان، گفت: خوشبختانه چهارشنبه‌سوری سال گذشته تلفات جانی نداشت، اما 106 نفر در این حوادث مجروح شدند.
مدرسی با بیان اینکه بیشترین مصدومیت‌ها از ناحیه چشم و دست بوده است، گفت: افراد به طور معمول در نزدیکی چشم خود اقدام به روش کردن ترقه می‌کنند و انفجار ترقه در این هنگام آسیب‌های چشمی برای آنها به دنبال دارد، همچنین شاهد هستیم که بسیاری مواد محترقه در دست افراد در اثر حرارتی که دارد منفجر می‌شوند.
مدرسی یادآور شد: بسیاری از مجروحین چهارشنبه سوری افراد رهگذر هستند و بنابر این از همه افراد به ویژه بیماران قلبی و نیز زنان باردار و افراد سالخورده می‌خواهیم حتی المقدور این شب از منزل خارج نشوند.
وی افزود: همچنین از والدین می‌خواهیم به طور جد مراقب فرزندان خود باشند و از بیرون رفتن آنها در این  شب جلوگیری کرده و این مراسم را با همراهی هم و در یک محیط خانوادگی انجام دهند.
این مسئول با بیان اینکه برخی نوجوانان و کودکان از ترس والدین اقدام به پنهان کردن مواد محترقه می‌کنند، گفت: این امر خطرات بسیاری همراه دارد و ممکن است این مواد در اثر حرارت منفجر شده و هم برای خود کودک و نوجوان و هم برای سایر افراد خانواده خطرآفرین شوند و بنابراین ضرورت دارد والدین در این مدت به شدت مراقب رفتار فرزندان خود باشند.
مدرسی با اشاره به انجام برخی اقدامات آموزشی در این زمینه، گفت: تا کنون آموزش در چهار مدرسه پسرانه در نواحی مختلف آموزش و پرورش شهر کرمانشاه را انجام داده‌ایم و در این کارگاه‌های آموزشی علاوه بر دانش آموزان والدین آنها نیز حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.