شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹

بزرگداشت همایش روز بسیج جامعه پزشکی با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

بسیج

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: انقلاب از ما یک چیز بیشتر نمی‌خواهد و آن هم حس وظیفه شناسی در مقابل خداوند متعال است، معتقدم وظیفه شناسی فراتر از پاسخگویی است.

به گزارش مفدا تبریز، محسن رضایی روز پنجشنبه نوزدهم اسفندماه در همایش بزرگداشت روز بسیج جامعه پزشکی که در تالار شهید شایانمهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزارشد  گفت: تابلو فداکاری های هشت سال دفاع مقدس را باید در چهره فرزندانی که پدر از دست داده اند و با افتخار می گویند پدرانمان را به خاطر خدا از دست داده ایم دید.

وی همچنین گفت نماد ایستادگی را باید در چهره های خانواده هایی که سه یا حتی چهار شهید تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده اند و در چهره جانبازانی که هنوز درد میکشند ولی با این حال خدا را شکر می کنند جست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: مردم ما به دنبال احیای هویت ایرانی و اسلامی بودند و به همین دلیل انقلاب کردند.وی اضافه کرد: اولین ویژگی هویت ایرانی اسلامی، احساس مسئولیت و تکلیف نسبت به دین وکشور است.

وی اذعان داشت: انقلاب از ما یک چیز بیشتر نمی‌خواهد و آن هم حس وظیفه شناسی در مقابل خداوند متعال است، معتقدم وظیفه شناسی فراتر از پاسخگویی است.

رضایی بیان کرد: خودباوری و اعتماد به نفس ناشی از احیای هویت  در انقلاب اسلامی را باعث پیروزی واقعی میدان در دفاع مقدس می دانم.

رضایی تأکید کرد: در دنیای کنونی ایران اسلامی به دنبال احیای عظمت و قدرت خود است، متاسفانه هم از داخل و هم از بیرون کشور فشارهایی علیه پیشرفت روز افزون ما اعمال می شود، برخی از داخلی‌ها هم به این توجه نمی کنند که هویت و اقتدار ما باید حفظ شود.

وی عنوان کرد در چنین شرایطی  با تفکر فردگرایانه و حزب گرایانه  نمی‌توانیم با دشمنی‌ها مقابله کنیم. وی فلسفه انقلاب را حفظ برادری و وحدت خواند و گفت به خاطر رسیدن به قدرت مسابقه ندهیم، بلکه بر سر شهادت طلبی با هم رقابت کنیم.

در ادامه محمد حسین صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت با توجه به تجربه مان در حوزه سلامت،آرزویمان این بود که شرایطی فراهم کنیم که بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب ، بیمار به جز درد و رنج بیماری ، مشکل دیگری نداشته باشد.

وی افزود با طرح تحول نظامت سلامت دری به سوی این آرزو گشوده شد و دولت با این طرح  تعهد خودرا در قبال نظام سلامت عملی کرد.

صومی یادآور شد: پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت برخی افراد در بیمارستان ها به دلیل عدم توان پرداخت هزینه های بیمارستانی به دفتر نمایندگان ، استانداری وحتی کمیته امداد ارجاع داده می شدند، در آن شرایط  از انسانی که حرمتش به دلیل نداری از بین میرود نباید انتظار اعتماد بنفس داشت.

وی تأکید کرد: دستاورد های طرح تحول سلامت در حالی محقق شد که در عمل شاهد افزایش ۲۵ درصدی اعتبارات بودیم و بخشی از اعتبارات محقق نشد.وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر دولت به مردم پاسخگو است ، گفت: روحیه پاسخگویی باید حفظ شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.