چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

تامین رفاه و آسایش دانشجویان و افزایش رضایتمندی آنها اولویت اصلی معاونت دانشجویی فرهنگی است

دکتر قاسمی

مدیر دانشجویی در گفت و گو با خبرنگار مفدا اصفهان با تبیین اهداف اصلی مدیریت دانشجویی در سال ۹۸ ، فراهم آوردن شرایط بهینه جهت تامین رفاه و آسایش دانشجویان و افزایش رضایتمندی آنها را به عنوان الویت های اصلی این مدیریت عنوان کرد.

به گزارش مفدا اصفهان "دکتر ناظم قاسمی" با اشاره به موضوع تغذیه که از محورهای اصلی حوزه دانشجویی است با اشاره اقدامات انجام شده در این زمینه، افزایش تنوع منو غذایی و بهبود کیفیت غذا از طریق انعقاد قرارداد با پیمانکاران بخش های خصوصی و احداث فروشگاه غذایی نامی نو و رستوران یاس و ارائه چندین منوی غذای متنوع  را در این راستا خواند.

وی افزود: در حوزه خوابگاه ها با درنظر گرفتن شرایط موجود و در پاسخ به درخواست دانشجویان اقداماتی نظیر نصب آیفون درب خروجی خوابگاه کرمانی، رنگ آمیزی راهروهای خوابگاه شهید ردانی پور، رفع عیوب دستگاه پیجر و تلفن های داخلی خوابگاه کرمانی، بهسازی سالن تلویزیون خوابگاه شهید خرازی، تهیه و توزیع لباس شویی در خوابگاه های دانش، میر باقری، کرمانی و جی،  گند زدایی خوابگاهها ، انعقاد قرارداد با شرکت دیده بان نت و بهبود سرعت اینترنت و اختصاص ۶ گیگابایت اینترنت رایگان (علاوه بر سهمیه نت دانشجویی) و فراهم کردن بسته های اینترنتی با هزینه محدود انجام گرفت.

مدیر دانشجویی با اشاره به تعطیلی دانشگاه ناشی از شیوع بیماری کرونا؛ پیگیری و انجام بهسازی حمام ها، آشپزخانه ها و سیستم بهداشتی خوابگاه خرازی، بهسازی سالن ورزشی خوابگاه میرباقری، ساخت اتاق سایت در خوابگاه میرباقری، بهسازی حمام های خوابگاه میلاد و افزایش تعداد سالن های مطالعه خوابگاه جی را ار برنامه های در حال برنامه ریزی و اجرا در این ایام خواند.

قاسمی با تاکید بر این نکته که پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان به شکل مطلوب به همکاری حوزه دانشجویی با شورای صنفی بستگی دارد، گفت: درخواست های متعددی از طرف شورای صنفی دانشجویان ارائه شده بود که اکثریت این درخواست ها پیگیری و اجرا شد با این وجود اجرای بعضی از آنها به علت حضور دانشجویان در خوابگاه ها به تعویق افتاد و برخی نیز به دلیل محدودیت های مالی و قانونی در شرایط فعلی در اولویت بعدی قرار دارند. از جمله درخواست های انجام شده می توان به برقراری کار دانشجویی از حداقل۱۰ تا حداکثر ۷۰ ساعت (ماهیانه) بر اساس نامه دبیران شورا ، موجه کردن غیبت دبیران شورای صنفی شرکت کننده در جلسات و برگزار کننده جشن دانشجویی، بخشودگی ۷۰ درصدی جریمه های ناشی از رزرو غذا و عدم دریافت آن و توزیع غذا بعد از تعطیلی دانشگاهها به دلیل شیوع بیماری کرونا تا ۲۴ اسفند ماه اشاره کرد.

مدیر دانشجویی در مورد درخواست نصب آسانسور خوابگاه کرمانی، نصب دوربین و کارتی کردن قفل درب اتاق ها گفت: نصب دوربین انجام شد ولی به دلیل محدودیت بودجه، الکترونیکی کردن قفل درب ها در حال حاضر در الویت نمی باشد. همچنین به دلیل محدودیت منابع مالی و به علت اینکه خوابگاه کرمانی سه طبقه می باشد، در شرایط فعلی امکان نصب آسانسور وجود ندارد. وی در مورد درخواست اتاق جهت انجام فعالیت های صنفی هم بیان کرد که با توجه به سیاست گذاری دانشگاه مبنی بر استفاده مشترک از فضا های موجود در دانشگاه بر اساس جدول زمان بندی شده، پیشنهاد گردید شورای صنفی به این صورت با مجموعه دیگر دانشجوها از فضای مورد نیاز استفاده نماید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.