شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲

حجت الاسلام دکتر صالحی مطرح کرد:

شاه‌کلید فعالیت عرفان‌ها و فرق انحرافی دور کردن جوانان از دعا و عبادت واقعی است

علوم سراب

نشست دانشجوئی روشنگری در مورد عرفان ها و فرق کاذب با حضور دانشجویان و استادان علوم پزشکی سراب برگزارشد.

به گزارش مفدا سراب،نشست دانشجوئی "روشنگری در مورد عرفان‌ها و فرق کاذب و انحرافی به همراه پرسش و پاسخ  روز پنج شنبه  با حضور حجت‌الاسلام سید هادی صالحی دین‌پژوه و استاد برجسته دانشگاه در دانشکده علوم پزشکی سراب برگزار شد.
حجت‌الاسلام سید هادی صالحی در نشست روشنگری در مورد عرفان‌ها و فرق انحرافی گفت:عرفان و معنویت همواره در تمام جوامع و اعصار وجود داشته و مختص به کشور یا جامعه خاصی نیست.
وی با اشاره به اینکه معنویت نیاز انسان‌هاست تأکید کرد: متأسفانه عطش مردم و به‌خصوص جوانان برای حصول به معنویت از طریق ارتباط با مبدأ باعث شده تا عده‌ای کاسب‌کارانه و با نیت‌های شیطانی دام فریب و نیرنگ بگسترند و متاع غیر عقلی به جوانان عرضه دارند.
این استاد دانشگاه بابیان اینکه  قشرهای جوان اعم از پسران و دختران تحصیل‌کرده ،باهدف وصل به مبدأ ، رسیدن به بالاترین درجه معنویت و عرفان با تبلیغاتی در جهت شغل یابی ،همسریابی ، اعزام به کشورهای خارج در جهت تحصیل و رسیدن به زندگی مطلوب مورد هدف قرار می‌گیرند اظهار کرد: بعد از جذب جوانان اولین اقداماتی که انجام می‌دهند در جهت ترک عبادات و مناجات روزمره اعم از نماز،دعا و نیایش و همچنین قطع ارتباط با روحانیان و برقراری ارتباط نامشروع با جنس مخالف هست، و گفته‌های خودشان را به‌عنوان دین و معیار اصلی عنوان کرده  و به‌تدریج افراد را به تباهی وزندگی ذلت‌بار می‌کشانند .

کارشناس حوزه ادیان تصریح کرد: افرادی که رهبری این فرقه‌ها را بر عهده‌دارند و جلسات عرفان را برگزار می‌کنند ، افرادی هستند که تحصیلات آن‌چنانی نداشته و افراد بی‌سواد و کم‌دانشی  هستند که به‌دروغ خود را متخصص و دارای درجه دکتری الهیات و عرفان معرفی می‌کنند .
حجت‌الاسلام صالحی عنوان کرد: کتاب‌هایی در این راستا جهت انحراف جوانان نوشته و به چاپ می‌رسانند که  با تبلیغات  و سرمایه‌گذاری زیاد در جهت فروش این نوع کتاب هادر کشورهای اسلامی صورت می‌دهند تا جوانان را در دام شیطانی خود گرفتار سازند.
وی همچنین یاداورشد: شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به جولانگاه عده‌ای سودجو و مغرض تبدیل‌شده و با انواع ترفندها و انتشار دروغین مطالب سعی دارند تا جوانان را از عرفان و معنویت اصیل دور کنند.
این محقق حوزه‌های علمیه  به دانشجویان برای دوری و مراقبت  از این فرقه‌ها و گروه‌ها توصیه کرد: هر موقع در زندگی به مشکلی برخوردیم  بهترین و تنهاترین راه این است که به خدا و پیامبرش و ائمه معصومین متوسل شده و با این بزرگواران پیمان ببندیم و با صبر و شکیبایی تا آخر بر روی عهد و پیمان خودمان پای بند بوده  و اعمال عبادی خودمان  اعم از نماز و روزه و سایر وظایف دینی را به‌درستی و به‌موقع انجام دهیم تا همیشه زندگی سرشار از موفقیت و آرامش و بدون دغدغه را تجربه کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.