شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱

اولین "جشنواره غذای ملل خارجی و اقوام ایرانی" در دانشگاه علوم پزشکی قزوین

قزوین

اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، با هدف ایجاد وفاق، همدلی و وحدت بیشتر بین دانشجویان، اقدام به برپایی اولین "جشنواره غذای ملل خارجی و اقوام ایرانی" در این دانشگاه کرد.

به گزارش مفدا قزوین، این برنامه با تلاش همکاران اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین و با هدف ایجاد وفاق ، همدلی و وحدت بیشتر بین دانشجویان دانشگاه برگزار شد.

در این جشنواره، گروه‌هایی از قزوین، اقوام شمالی، اقوام کرد، اقوام ترک، ملل افغان، بحرین و لبنان حضور داشتند.

در این جشنواره غذا با به نمایش گذاشتن چیدمان سفره و ویژگی‌های ظاهری غذاهای بومی محلی، تصاویری از اقلیم و زیبایی‌های طبیعی-  تاریخی و صنایع دستی نیز به نمایش گذاشته شد که زیبایی‌های این برنامه دو صد چندان شد.

در بخش غذاهای ایرانی دیماج، قیمه نثار، باقالی قاتق، کباب ترش، خورش خلال، دلمه کلم، بژی، آش دوغ، کوفته تبریزی، کوکوی شیش انداز و انواع شیرینی‌ها، دسرها و غذاهای بومی عرضه شد.

در بخش غذاهای خارجی نیز منتو، کابلی پلو، آشک، بشامه، بستنی خاورمیانه‌ای، سالاد بتوله، فته، طاووق، کبه بنادورا، چندین نوع غذاهای و دسرهای متنوع دیگر به نمایش گذاشته شد.

از نکات جالب این جشنواره غذایی، آشنایی شرکت کنندگان با فرهنگ، اماکن تاریخی و مذهبی و ویژگی‌های اقلیمی، آداب و رسوم  و آیین‌های اقوام و ملل شرکت کننده بود که توسط سرگروه‌های هر غرفه برای حضار توضیح داده شد.

پایان این مراسم با پخش موسیقی‌های محلی و ملی گروه‌های شرکت کننده و اجرای برنامه "گه‌ریان" از سوی دانشجویان کرد همراه بود که با استقبال کم نظیر دانشجویان و والدین آنها، اساتید و کارکنان دانشگاه مواجه شد.

گفتنی است، عواید حاص از برگزاری این جشنواره صرف امور خیریه می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.