شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳

چهارشنبه‌سوری را به چهارشنبه‌سوزی تبدیل نکنیم

دست و صورت بیشترین نواحی آسیب دیده چهارشنبه سوری سال گذشته بود

رئیس ‌علوم پزشکی زنجان‌ با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است و باید قبل از هر کاری برای پیشگیری از حوادث در چهارشنبه آخر سال مدیریت لازم را داشت، گفت: بیشترین آسیب های چهارشنبه سوری از ناحیه چشم و صورت است.

علیرضا بیگلری در گفت و گو با خبرنگار موج رسا؛ با بیان اینکه متاسفانه در سال‌ های اخیر چهارشنبه‌ سوری از حالت سنتی خارج شده و به سمت خشونت سوق داده شده است، اظهار کرد: باید مراسم چهار شنبه سوری که امروز رایج است تبدیل به روابطی بشود که باعث شود محبت افزایش یابد تا احساس بهتری پیدا کنیم و همبستگی افزایش یابد. وی با بیان اینکه بیشترین آسیب های چهارشنبه سوری از ناحیه چشم و صورت است، افزود: گروه سنی ۱۴ تا ۲۵ سال بیشترین مجروحان این حوادث را تشکیل می دهند که باید آگاه سازی از آسیب ‌های احتمالی به جوانان انجام شود. رئیس ‌علوم پزشکی زنجان‌ با اشاره به اینکه در سال ‌های گذشته رفتار های پرخطری به جشن چهارشنبه آخر سال رسوخ کرده و احتمال آسیب مردم را افزایش داده است، بیان کرد: طی چهارشنبه سوری سال گذشته ۱۰۰ نفر مصدوم شدند که بیشتر این افراد از ناحیه دست و صورت و چشم آسیب دیده بودند.

بیگلری با بیان اینکه متاسفانه طی سال های اخیر بیشترین آسیب در استان زنجان را در چهارشنبه سوری را دختران گروه سنی ۱۰ تا ۱۸ سال تشکیل می دادند، تصریح کرد: متاسفانه در چهارشنبه آخر سال بیشترین قربانیان حوادث دختران هستند.

وی با بیان اینکه باید دستگاه های مربوطه آموزش های لازم برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری را در مدارس انجام دهند، گفت: حوزه بهداشت و درمان استان زنجان تمهیدات لازم برای چهارشنبه سوری آخر سال را در دستور کاری خود قرار داده است.

رئیس ‌علوم پزشکی زنجان‌ با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است و باید قبل از هر کاری برای پیشگیری از حوادث در چهارشنبه آخر سال مدیریت لازم را داشت، اظهار داشت: رفتارهای پرخطر احتمال آسیب مردم را در چهارشنبه آخر سال افزایش می‌دهد.

 

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.