شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲

در سفر یک روزه دکتر فراهانی به دانشگاه علوم پزشکی ایلام صورت گرفت:

بازدید معاون وزیر از خوابگاه‌های دانشجویی و نشست صمیمانه با کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام

سفر به ایلام

دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه در سفری به ایلام، ضمن بازدید از دو خوابگاه دانشجویی، با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه دیدار کرد و همچنین نشستی صمیمانه با دانشجویان فعال فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه داشت.

به گزارش مفدا، فراهانی در ابتدای این سفر یک روزه از خوابگاه‌های پسرانه بوستان ۱ و ۳  بازدید کرد و از نزدیک با امکانات، تجهیزات، محدودیت‌ها و خدمات رسانی به دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌ها آشنا شد. در این برنامه یک ساعته معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن بازدید اتاق به اتاق خوابگاه‌های دانشجویی، سالن ورزشی، سالن‌های مطالعه و سایر فضاهای فرهنگی و رفاهی خوابگاه‌های مذکور را از نزدیک مشاهده کرد.

متن خبر و گزارش تصویری این بازدید را در لینک‌های زیر مشاهده کنید:

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت از خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی ایلام به روایت تصویر

بازدید معاون وزیر بهداشت از زیرساخت‌ها و امکانات خوابگاهی دانشگاه علوم پزشکی ایلام

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت در ادامه حضور خود در دانشگاه علوم پزشکی ایلام با دانشجویان فعال فرهنگی در حوزه‌های نشریات دانشجویی، انجمن‌های علمی، کانون‌های فرهنگی، تشکل‌های اسلامی، شوراهای صنفی و فعالان ورزشی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دانشجویان به طرح مسائل و مشکلات خود در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی پرداختند.

گزارش تصویری این نشست صمیمانه را اینجا ببینید:

دیدار معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت با دانشجویان فعال دانشگاه علوم پزشکی ایلام به روایت تصویر
سرانه دانشجویی و فرهنگی در سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت

معاون وزیر بهداشت در ادامه سفر خود به ایلام دیداری صمیمانه نیز با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام داشت. وی در این دیدار، از افزایش چشمگیر بودجه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال ۹۶ خبر داد و گفت: در طی سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی شد تا جهت افزایش بودجه فرهنگی و دانشجویی وعدم صرف بودجه آن در حوزه‌های دیگر اقداماتی انجام شود تا بودجه فرهنگی و دانشجویی از یکدیگر منفک شود. در سال ۹۴ بودجه فرهنگی و دانشجویی از یکدیگر جدا شد ولی متاسفانه در پایان این سال مشاهده شد به دلیل کمبود شدید بودجه در سرفصل آموزشی که بودجه فرهنگی و رفاهی ذیل آن تعریف شده است، این افزایش بودجه فرهنگی اتفاق نیافتاد، چرا که بخش اعظمی از این بودجه صرف امور آموزشی و پرداخت حقوق کارکنان شد.

فراهانی افزود: در سال ۹۵ تمام تلاش خود را معطوف این موضوع کردیم که بودجه سرفصل آموزشی را افزایش دهیم تا کمبود منابع مالی این سرفصل به برداشت از بودجه فرهنگی و رفاهی منتج نشود.

معاون وزیر بهداشت سرانه فرهنگی، رفاهی و ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال آینده را دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام و تصریح کرد: سرانه دانشجویی و فرهنگی در سال آینده به طور متوسط ۶۹ درصد افزایش یافته است و رقم متوسط اختصاص یافته عدد معقولی است و ما انتظار داریم با رشد بودجه در سال آتی، شاخص‌های فرهنگی و دانشجویی ارتقاء و بهبود یابد.

فراهانی در پاسخ به گزارش‌ها و درخواست‌های مطرح شده توسط کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تصریح کرد: همکاران و افرادی که در شغل و حرفه خود عاشقانه تلاش جهادگونه کرده و از هیچ کوششی فروگذار نبوده‌اند، در دنیای دیگر اجر کار آنها محاسبه شده و ثوابی مضاعف خواهند داشت. بار عمده فعالیت‌ها و برنامه‌های انجام شده توسط وزارت بهداشت بر دوش کارکنان دانشگاه‌هاست و بنده به نوبه خود از زحمات کارکنان عزیز تشکر می‌کنم.

گفتنی است پیش از سخنان معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در دیدار با کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، برخی از کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه صحبت کرده و مشکلات و دغدغه‌های حوزه کاری خود را مطرح کردند.

از مهمترین موضوعات مطرح شده می‌توان به مشکلات و کمبودهای رفاهی و آموزشی و مشکلات زیر ساختی اشاره کرد.

گزارش حضور دکتر فراهانی در جمع کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.