شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت عنوان کرد:

نیاز به ۱۳۰ هزار نیروی انسانی در حوزه سلامت

بیرجند/ازمایشگاه کرونا

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: ظرفیت‌هایی که در دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد شد کمک بزرگی به حل بحران کرونا در کشور کرد. در این مدت یک هزار و ۴۸۶ پروژه عمرانی با حدود ۳۶ هزار تخت ساخته شد و یا در حال ساخت است.

به گزارش مفدا، دکتر سید کامل تقوی نژاد در نشست معاون اول رییس جمهور و معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت، اظهار داشت: حدود ۵۰ درصد از هتلینگ ۵۸۰ بیمارستان دولتی در طول ۶ سال گذشته بازسازی و نوسازی شد. ۸ هزار پروژه بهداشتی در کشور اجرا شد که معادل ۳۰ درصد از ظرفیت فضای فیزیکی حوزه بهداشت است.

وی افزود: سال گذشته در کشور ۳۱ بیمارستان با حدود ۳۳۰۰ تخت بیمارستانی به بهره برداری رسید و ۹۹ پروژه نیز امسال و سال آینده به بهره برداری می رسد. برخی از پروژه ها نیز در دو ماه اخیر با تسریع در آمورشان تکمیل و برای خدمت رسانی به بیماران کووید۱۹ به کار گرفته شدند. 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت یادآور شد: در حال حاضر ۴۴۵ هزار پرسنل در وزارت بهداشت اشتغال دارند و حدود ۱۳۰ هزار نیروی جدید برای حوزه سلامت نیاز داریم و ۳۳ هزار نفر از آنها مربوط به پروژه هایی است که امسال تکمیل و افتتاح می شود. 

به گزارش وبدا، دکتر تقوی نژاد خاطرنشان کرد: پایان سال گذشته دستورالعملی ابلاغ شد که بر اساس آن، پرداخت اضافه کار و کارانه در بیمارستانهای دولتی، جدا شد و این نظام پرداخت، عدالت بیشتری دارد و می تواند بخشی از مشکلات موجود پرسنل وزارت بهداشت را حل کند. از سوی دیگر درآمدهای اختصاصی دانشگاه های علوم پزشکی به طور متوسط ماهانه دو هزار میلیارد تومان بود اما در دو ماه گذشته ۷۰ درصد از این درآمدها کاهش یافت که باید به آن توجه جدی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.