شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱

تقوی اظهار کرد:

حضور ائمه جمعه ۹۰۰ شهر کشور در مجامع خیرین سلامت

تقوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با اشاره به حضور امامان جمعه کشور در مجامع خیرین سلامت شهرهای ایران؛ ترویج خیر را موجب تربیت و سالم سازی جامعه دانست.

به گزارش مفدا به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با بیان اینکه تمامی ائمه جمعه شهرهای ایران از اعضای هیئت امنای مجمع خیرین سلامت هستند اظهار کرد: در حال حاضر در ۹۰۰ شهر کشور نماز جمعه برپا و ۹۰۰ ستاد برگزاری نماز جمعه با بیش از ۴۰ هزار نیروی ستادی حضور دارند که این افراد نیز عضو مجمع خیرین سلامت هستند.

وی تصریح کرد: بیشتر ائمه جمعه خود رئیس مجمع خیرین سلامت آن شهرها بوده و علاوه بر اینکه در این شهرها دست اندرکار تشویق خیرین به حضور در ساخت و تجهیز مراکز درمانی، بهداشتی و کلینیک‌ها و تجهیزات پزشکی هستند مردم را نیز در تریبون‌های نماز جمعه به حضور در کارهای خیر تشویق می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی با بیان اینکه یکی از راه‌های سالم سازی جامعه تشویق مردم به انجام کارهای خیر است گفت: یکی از وظایف ائمه جمعه نشر کارهای خیر در جامعه است؛ در جامعه‌ای که صحبت از خیر و کار خیر باشد مردم روز به روز برای کارهای نیک تشویق شده و بهترین اقدام برای سالم سازی و تربیت جامعه است.

وی ادامه داد: کسی که کار خیر انجام دهد و در یک امر خیر شرکت می‌کند هرگز دستش به کارهای بد دراز نمی‌شود، فکرش به سمت کارهای بد نمی‌رود، اثر کارهای خیر این نیست که تنها مردم یک کار خیر را انجام می‌دهند بلکه رفتار فردی، اجتماعی افراد نیز نورانی می‌شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه تأکید کرد: با حضور در کارهای خیر به ویژه خیرهای سلامت علاوه بر اینکه دردمندی را به درمان می‌رسانیم یک مجموعه انسانیت را ترویج کرده و از سوی دیگر از یک ابزار تربیتی استفاده می‌کنیم.‌

وی یادآور شد: ائمه جمعه حضور در مجمع خیرین سلامت را نه تنها یک وظیفه انسانی می‌دانند بلکه آن را یک وظیفه شرعی و دینی می‌دانند، به همین دلیل آن را در متن وظایف خود قرار داده و نیازی به بخش نامه دستور العمل در این زمینه نداریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.