شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۰

دارنده مدال برنز شطرنج سرعتی المپیاد ورزشی:

المپیاد ورزش‌های همگانی فرصتی برای حضور همه دانشجویان است

شطرنج سرعتی

مقام سوم شطرنج سرعتی دومین المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت گفت: با توجه به وجود رشته‌های همگانی در این المپیاد؛ فرصت حضور برای اکثر دانشجویان فراهم شده و فقط مختص استعدادهای خاص و ورزشکاران باسابقه نیست.

آسیه مهرابی در گفت و گو با خبرنگار مفدا، اظهار کرد: دانشجوی رشته رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی همدان هستم که در مسابقات شطرنج سرعتی دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شرکت کردم و توانستم مقام سوم این مسابقات را به خود اختصاص دهم.

وی افزود: به دلیل مشغله زیاد تحصیلی برای شرکت در این مسابقات تمرینات زیادی نداشتم اما در مدت یک ماه پیش از برگزاری المپیاد به طور جدی تمرین کردم و توانستم به کمک مربی خود را تقریبا آماده کنم که البته از سال اول دانشگاه شطرنج را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنم.

دارنده مدال برنز شطرنج این المپیاد خاطرنشان کرد: پیش از برگزاری این المپیاد در مسابقات شطرنج درون دانشگاهی مقام اول را بدست آوردم و همچنین در مسابقات شطرنج غرب کشور مقام سوم را کسب کردم.

مهرابی گفت: این مسابقات می‌تواند تاثیر خوبی بر روحیه ورزشی دانشجویان و همچنین شادابی و نشاط آن‌ها بگذارد و دانشجویان را به ورزش علاقه‌مند و جذب کند زیرا به اندازه مسابقات قهرمانی سخت نیست و استرس کمتری به دانشجویان وارد می‌شود و البته جنبه تفریحی نیز دارد.

 وی افزود: از آنجایی که دانشجویان علوم پزشکی واحدهای درسی سنگینی را می‌گذرانند و شاید کمتر به ورزش اهمیت بدهند برگزاری المپیاد ورزشی می‌تواند تاثیر خوبی بر سلامتی آن ها داشته باشد و با توجه به وجود رشته های همگانی در این المپیاد؛ فرصت حضور برای اکثر دانشجویان فراهم شده و فقط مختص استعدادهای خاص و ورزشکاران باسابقه نیست.
مقام سوم شطرنج این المپیاد اظهار کرد: نه تنها دانشجویان بلکه هر فردی می تواند با برنامه ریزی درست کارهای مختلفی را همزمان مدیریت کند و البته دوران دانشجویی فرصت خوبی برای پرداختن به ورزش است.

مهرابی خاطرنشان کرد: رشته هایی مانند شطرنج علاوه بر سرگرمی و بازی کردن، ورزش فکری است و می تواند به عنوان یک ابزار کمک درسی مفید باشد.
وی یادآور شد: شطرنج را در سن ۹ سالگی از پدرم یاد گرفتم اما در حد سرگرمی و تفریح باقی ماند اما در دوران دبیرستان و دانشگاه شطرنج را جدی تر دنبال کردم.
این دانشجوی شطرنج باز دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: از سطح کیفی مسابقات شطرنج در این المپیاد راضی بودم زیرا شطرنج بازان خوب و قوی شرکت کرده بودند و نیز داوران باتجربه و کاردانی این مسابقه را قضاوت.
مهرابی اظهار کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی همدان به مقوله تربیت بدنی بسیار اهمیت داده و حمایت های لازم را از دانشجویان انجام می دهد و در رابطه با شطرنج نیز اخیرا با هیات شطرنج استان همدان هماهنگی های لازم را انجام دادند و امکانات خوبی را برای دانشجویان علاقه مند به شطرنج مهیا کردند.
وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان اطلاع رسانی خوبی برای برگزاری این المپیاد انجام داد، افزود: انتظار داشتم نفرات بیشتری در این رویداد ورزشی شرکت کنند که امیدوارم در سال های آینده استقبال بیشتری صورت گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.