شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۳

بازیکن تیم بسکتبال دانشگاه علوم پزشکی شیراز :

آشنایی دانشجویان با رشته‌های جدید از نقاط قوت المپیاد ورزش‌های همگانی بود

زهرا عیدی زاده بسکتبال المپیاد

بازیکن تیم نایب قهرمان مسابقات بسکتبال ۳ نفره المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت گفت: از نقاط قوت این المپیاد آشنایی دانشجویان با رشته‌های ورزشی جدید و همچنین آشنایی با دوستان در شهرهای مختلف کشور بود.

زهرا عیدی زاده در گفت و گو با خبرنگار مفدا، اظهار کرد: دانشجوی تخصص اطفال(رزیدنت) سال دوم در دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم و در مسابقات بسکتبال ۳ نفره این المپیاد ورزشی شرکت کردم که تیم بسکتبال دانشگاه شیراز بر سکوی دوم ایستاد و نائب قهرمان این مسابقات شد.

وی یادآور شد: در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تمرینات هماهنگ شدن اعضای تیم بسکتبال با یکدیگر خوب اما کافی نبود زیرا این موضوع که مسابقات بسکتبال در این المپیاد ۳ نفره است دیر اعلام شد و مسابقات درون دانشگاهی به صورت مسابقات بسکتبال ۵ نفره برگزار شده بود.

این دانشجوی بسکتبالیست دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: ورزش یقینا نقش بسزا و قابل توجهی در شادابی و نشاط جوانان دارد زیرا فرصتی پیدا می کنند تا به دور از دغدغه ها و مسائل درسی و فکری به تجدید نیرو ، نشاط و سلامتی خود بپردازند.

عیدی زاده گفت: قطعا با برنامه ریزی درست انسان قادر به انجام هر کاری است بدون آنکه به امورات دیگرش لطمه‌ای وارد شود و خدا را شاکرم که من نیز تا کنون توانستم به اهدافم برسم و در زمینه تحصیلی و ورزشی موفق باشم.

وی درباره وضعیت اسکان در این المپیاد اظهار کرد: مجتمع اقامتی ناجا در خزرآباد ساری متاسفانه به خوبی و کیفیت پلاژ وزارت بهداشت نبود و بسیاری از دانشجویان که در رشته‌های ورزشی مختلفی شرکت کرده بودند و ساعت مسابقه آن‌ها با هم متفاوت بود در یک سوئیت اقامت داشتند که مشکلاتی را به همراه داشت.

بازیکن تیم نایب قهرمان مسابقات بسکتبال ۳ نفره این المپیاد خاطرنشان کرد: سالن برگزاری مسابقات برخی از رشته ها به ویژه والیبال بسیار سرد بود و محل اسکان دانشجویان برخی از رشته ها تا سالن برگزاری مسابقات فاصله زیادی داشت اما قطعا همه مسئولان تمام تلاش خود را در جهت هر چه بهتر برگزار شدن این المپیاد انجام دادند و این تلاش قابل تقدیر است.

عیدی زاده گفت: از نقاط قوت این المپیاد آشنایی دانشجویان با رشته های ورزشی جدید و همچنین آشنایی با دوستان در شهرهای مختلف کشور بود اما از معایب این المپیاد طولانی بودن مدت برگزاری مسابقات بود که ۷ روز به طول انجامید زیرا اکنون زمان برگزاری کلاس‌های دانشگاه است.

وی اظهار کرد: داوران مسابقات بسکتبال در این المپیاد بسیار مهربان، باحوصله و خوش برخورد بودند و از قضاوت آن ها راضی بودم.

بازیکن تیم نایب قهرمان مسابقات بسکتبال ۳ نفره این المپیاد خاطرنشان کرد: از طریق مربی خانم زرآور با بسکتبال آشنا شدم و از سن ۱۵سالگی این رشته ورزشی را شروع کردم و حدود ۱۷ سال است که به ورزش بسکتبال می پردازم و همچنین در تیم لیگ برتر بسکتبال بانوان حجاب شیراز فعالیت میکنم.

عیدی زاده در پایان تصریح کرد: امیدوارم مسئولان تلاش کنند تا در دوره های بعدی المپیاد محل اسکان همه دانشجویان در یک مجموعه اقامتی باشد و دانشجویان با برگزاری تعداد زیاد مسابقات خسته نشوند تا بتوانند از ورزش کردن لذت ببرند و استفاده کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.