شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۲

کارگروه تخصصی بهداشت و درمان در حوادث غیرمترقبه برگزار گردید

غیر

کارگروه تخصصی بهداشت و درمان در حوادث غیرمترقبه دانشگاه علوم پزشکی با حضور روسای بیمارستان‌ها، شبکه‌های بهداشت و کارشناسان حوزه ستادی برگزار گردید.

به گزارش وب‌دا از زنجان، روز پنج‌شنبه نوزدهم اسفندماه سال‌جاری، دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، در سالن اجتماعات مرکز بهداشت استان زنجان پیشرفت‌های بخش اورژانس ۱۱۵و فوریت‌های پزشکی را چشمگیر دانست و بر اقدامات مثبتی که در مدیریت‌ بحران دانشگاه انجام شده است، اشاره نمود.

وی از پرسنل اورژانس و مسولین این بخش بدلیل تلاش‌های انجام شده در سال‌های اخیر تقدیر و تشکر نمود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تاکید بر اهمیت بخش بهداشت توجه روسای شبکه‌های بهداشت را بر طرح‌های بهداشتی ضروری دانست و افزود: تمام مراکز بهداشتی و خانه‌هایشان بهداشت با عمر بالا در سه سال اخیر بازسازی شده است.

محمدرضا جمشیدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه مراکز درمانی دولتی و خصوصی در ایام نوروز باید خدمات لازم را به بیماران و مراجعه‌کنندگان ارائه دهند، اظهار کرد: اورژانس استان باید همچون گذشته در ایام عید براساس طرح نوروزی آماده امدادرسانی و حضور بر بالین بیماران اورژانسی باشد.

معاون درمان دانشگاه افزود: جهت کاهش آسیب‌های مربوط به چهارشنبه آخر سال اورژانس و مراکز درمانی باید تدابیر لازم از قبیل اعلام آماده‌باش به پرسنل٬ تعامل با سایر سازمان‌ها، آموزش در مدارس، اطلاع‌رسانی و توصیه‌های ایمنی را انجام دهند.

دکتر علیرضا زراعتچی رییس مرکز مدیریت حوادث و ‌فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این جلسه اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای ایام نوروز امسال، با توجه به افزایش تعداد پزشکان، مشکلی در اورژانس‌های بیمارستان نخواهیم داشت.

در این جلسه اهم عملکردهای مرکز مدیریت‌ حوادث و فوریت‌های پزشکی استان در سال گذشته ارائه شد و برنامه آماده‌باش اورژانس در چهارشنبه آخر سال، طرح نوروزی و روز طبیعت نیز اعلام گردید. همچنین هماهنگی‌های لازم جهت ارسال فرم‌های آماری ایام نوروز و چهارشنبه آخر سال توسط بیمارستان‌ها به واحد EOC  دانشگاه به‌عمل آمد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.