شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۴

طرح بسیج سلامت نوروزی در استان کرمانشاه اجرا می‌شود

طرح سلامت نوروزی

مسئول مرکز بهداشت محیط استان کرمانشاه گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی در کرمانشاه از یکم اسفند ماه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه دارد.

علیرضا اجرایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه 95 تیم نظارتی در سطح استان فعال هستند، اظهار داشت:  همزمان با ایام نوروز طرح بسیج سلامت نوروزی در استان کرمانشاه آغاز شده است.

مسئول مرکز بهداشت محیط استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این طرح در جهت ارتقای سلامت شهروندان و مسافران نوروزی همزمان با سراسر کشور اجرا می‌شود گفت: پیشگیری از بیماری‌های انتقالی از طریق آب و غذا، نظارت بر سامانه‌های آبرسانی و اماکن عمومی از اهداف اجرای این طرح در ایام نوروز است.

اجرایی با بیان اینکه در این طرح از اماکن عمومی مثل مهمانسراها، هتل‌ها، پارکها و اسکان موقت نوروزی بازدید می‌شود، افزود: بررسی و نظارت‌های لازم از سرویس‌های بهداشتی، جایگاههای سوخت، رستورانها و مراکز عرضه مواد غذایی انجام می‌شود.

وی  با معرفی سامانه 190 برای طرح شکایات مردمی از بهداشت عمومی جامعه، خاطرنشان کرد: همچنین همشهریان می‌توانند با شماره 38260008 معاونت بهداشتی، تماس گرفته و انتقادات و گزارشهای خود را به اطلاع مرکز بهداشت استان برسانند.

مسئول مرکز بهداشت محیط استان کرمانشاه با اشاره به اینکه 95 تیم نظارتی در استان فعالیت دارند، افزود: تیمهای نظارتی به دو شیوه ستادی و بازرسی به صورت مستمر از هشت صبح تا 10 شب در سطح استان فعال هستند.

اجرایی اظهار کرد: این بازرسی ها با همکاری اتاق اصناف، تعزیرات، میراث فرهنگی و برخی اتحادیه‌های مرتبط و به صورت نظارتهای بین بخشی انجام می‌شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱
|

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.