جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۷

اولین نشست سالیانه کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد

اولین نشست سالیانه کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه

اولین نشست سالیانه کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه در سالن اجتماعات فجر دانشکده علوم پزشکی مراغه با حضور دکتر فرید اعلایی معاون آموزشی، پژوهشی و دانشجویی، دکتر حلاج زاده سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی و آقای وحید رحمانی دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا مراغه، معاون آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشکده با اشاره به اهمیت انجام پژوهش و تحقیقات برای پیشرفت هر جامعه‌ای، ابراز کرد: در سایه پژوهش‌ها و تحقیقات صورت گرفته در چند دهه گذشته توسط محققان کشورمان توانسته‌ایم در عرصه بین‌المللی توانایی‌های خود را به اثبات برسانیم و نقش مفیدی در پیشرفت علم بشریت داشته باشیم. اکنون در جایگاهی قرار گرفته‌ایم که هر لحظه بیشتر از قبل باید به فکر تحقیق و پژوهش باشیم تا بتوانیم همواره متکی به خود باشیم.

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی در این نشست به معرفی چارچوب کمیته تحقیقات دانشجویی و آیین نامه‌های مربوطه پرداخت و جوانب کلی فعالیت‌های کمیته تحقیقات دانشجویی را شرح داد. وی در ادامه افزود: دانشجویان بایستی در برنامه‌های روزانه خود مراجعه به سایت‌های معتبر علمی، اطلاع از آخرین اخبار و تحقیقات را مدنظر داشته باشند و برای پیگیری فعالیت‌های کمیته تحقیقات دانشجویی دانشکده به صفحات کمیته دانشجویی مراغه در شبکه‌های اجتماعی و همچنین سایت دانشکده علوم پزشکی مراغه که توسط دفتر کمیته تحقیقات دانشجویی و در بولتن اختصاصی معرفی شده مراجعه نمایند. تاکید بر استمرار شرکت دانشجویان در کارگاه‌های آموزشی که توسط کمیته تحقیقات دانشجویی بصورت مرتب برگزار می‌شود از دیگر مواردی بود که سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی اشاره کرد.

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی نیز گزارش جامعی از فعالیت‌های پژوهشی و اجرایی کمیته تحقیقات دانشجویی در 6 ماهه گذشته ارائه داد. رحمانی در این زمینه افزود: با مساعدت‌های دکتر فرید اعلایی و پیگیری‌های دکتر حلاج زاده؛ کمیته تحقیقات دانشجویی در سومین سال تشکیل خود شاهد موفقیت‌های بزرگ در زمینه برگزاری کارگاه‌های آموزشی، حضور تیم‌های پژوهشی در همایش‌ها و کنگره‌ها، چاپ مقاله در مجلات معتبر ملی و بین المللی و چاپ کتاب بود. دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی همچنین در بخشی از سخنرانی خود به معرفی اعضای شورای مرکزی و وظایف آنها پرداخت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.