دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

فعالیت‌های ۴۸ ساعت گذشته دانشجویان علوم پزشکی کشور در مقابله با کرونا

کرونا 48 ساهته

دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور علاوه بر حضور در خط مقدم مقابله با کرونا، اقدامات و فعالیت‌های مؤثری جهت مقابله با همه‌گیری این ویروس، انجام می‌دهند. برخی از این تلاش‌ها در مجموعه پایگاه‌های خبری شعب دانشگاهی مفدا منعکس شده است. این گزارش به گوشه‌ای از فعالیت‌های دانشجویان جهت مقابله با کرونا در ۴۸ ساعت گذشته می‌پردازد.

به گزارش مفدا، شیوع ویروس نوپدید کویید۱۹ در سراسر جهان، مهمترین رویدادی است که نه‌تنها تمام شئون زندگی مردم کشورمان را دستخوش تغییر کرد، بلکه جامعه جهانی متأثر از این بیماری به شدت مسری و همه‌گیر، تحولات مهم و شگفتی را تجربه کرد. 

تعطیلی دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز تجاری، فرهنگی، توریستی و مذهبی اکثر کشورهای جهان، تنها بخش کوچکی از اثرات سوء کویید۱۹ است و به نظر می‌رسد که پیامدها و مشکلات ناشی از شیوع گسترده کرونا ویروس قرن بیست و یکم تا سالیان سال گریبان‌گیر جامعه بشری باشد.

اگرچه با تعطیلی دانشگاه‌ها قشر جوان دانشجو از فعالیت آموزشی حضوری به صورت موقت جهت مقابله با شیوع کرونا ویروس جدید محروم ماند، اما کنشگران عرصه علم و دانشگاه همراه و هم‌دل با همه مردم خصوصاً جهادگران عرصه سلامت جهت مقابله با همه گیری این بیماری تلاش کردند.

راه‌اندازی «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» در گستره همه دانشگاه‌های کشور گوشه‌ای از این تلاش خالصانه همه دانشجویان خصوصاً دانشجویان علوم پزشکی کشور را ثبت کرد.

جهت آشنایی با این تلاش‌ها خودانگیخته که ریشه در باورها و حس‌ انسان‌دوستانه دانشجویان کشور دارد، در ذیل برخی از فعالیت‌ها دانشگاهیان علوم پزشکی را در مقابله با کرونا در ۴۸ ساعت گذشته را با هم مرور می‌کنیم.

شنبه ششم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹؛

اهدای هدایای دانشجویان کرمانشاهی به اعضای کادر درمان بیمارستان بیماران کرونایی امام رضا(ع)

اعضای پویش دانشجویی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با اهدای پک‌هایی میلاد امام زمان را تبریک و به مدافعان سلامت خسته نباشید و خداقوت گفتند.

مشروح خبر را در لینک زیر بخوانید:

http://www.mefda.ir/news/147980/

شنبه ششم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹؛

توزیع کتاب در قالب پویش "نذر کتاب"

بیش از صد جلد کتاب مذهبی، ادبی، روانشناسی و ۲۰۰ جلد کتاب ادعیه و ۵۰ عدد تسبیح که در پی اعلام فراخوان نذر کتاب توسط مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم دپزشکی ایلام جمع‌آوری شده بود؛ بعد از تقسیم‌بندی موضوعی در اختیار کارشناس فرهنگی بیمارستان شهید مصطفی خمینی(ره) شهر ایلام جهت توزیع بین بخش‌های مربوطه قرار گرفت.

جزئیات در لینک زیر:

http://www.mefda.ir/news/148212/

فعالیت‌های دیگر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام را در لینک زیر بخوانید:

http://www.mefda.ir/news/147932/یک‌شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹؛

تولید ژل ضدعفونی کننده و شیلد محافظتی توسط دانشجویان آبادانی

در ایام شیوع ویروس کرونا در کشور و همگام با سایر گروه‌های جهادی، کمیته مبارزه با کرونا کانون سلامت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آبادان اقدام به تولید ژل ضدعفونی کننده دست و شیلد محافظتی کرده است.

جزئیات:

http://www.mefda.ir/news/148143/

یک‌شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹؛

آشنایی با فعالیت‌های دانشجویان اردبیلی را جهت مقابله با کرونا ویروس جدید

پایگاه خبری مفدا اردبیل، با انتشار کلیپی، گوشه‌ای از فعالیت‌های دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل را در قالب پویش دانشجویی مقابله با کرونا را به تصویر کشید.

زحمات دانشجویان اردبیلی را جهت مقابله با کرونا ویروس جدید در لینک زیر ببینید:

http://www.mefda.ir/news/148150/

یک‌شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹؛

یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان فعالیت‌های دانشجویان این دانشگاه را جهت مقابله با کرونا را تشریح کرد

علی مهرابی راد در گفتگو با پایگاه خبری مفدا لرستان اقدامات پویش دانشجویی مبارزه با کرونا در لرستان را تشریح کرد.

جزئیات:

http://www.mefda.ir/news/148217/

یک‌شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹؛

جلوه‌ای از تلاش جمعی دانشجویان و مدافعان سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران در مهار کرونا

«برنامه تلویزیونی نمادو» گوشه‌ای از تلاش‌ها و فعالیت‌های دانشجویان علوم پزشکی تهران را در مقابله با شیوع کرونا ویروس به تضویر کشید.

جزئیات:

http://www.mefda.ir/news/148174/

یک‌شنبه هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹؛

تجلیل رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از تلاش‌های دانشجویان علوم پزشکی در مقابله با کرونا 

دکتر محمدرضا قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم در حاشیه بازدید از مجتمع دانشگاهی پردیس این دانشگاه، گفت: دانشجویان دانشگاه در عرصه نخست در قرارگاه‌ها و ستادهای مردمی برای کمک به نیازمندان شرکت کرده و همچنین در عرصه‌های فرهنگی و آموزشی نیز محتواهای مطلوبی را ارائه داده و مشارکت خیرین را نیز جذب کرده‌اند.

جزئیات:

http://www.mefda.ir/news/148163

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.