شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲

دانشجویان علوم پزشکی به مسافران مترو «زندگی سالم» هدیه دادند

طرح چشمک به زندگی

طرح داوطلبانه «چشمک به زندگی سالم» به همت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران و با همکاری دیگر دانشگاه‌ها ۱۹ اسفندماه در ۸۰ ایستگاه مترو شهر تهران اجرا شد. در این طرح دانشجویان علوم پزشکی شهر تهران به مسافران مترو خدمات سلامت ارائه کردند.

به گزارش مفدا، این طرح به همت دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران با همکاری وزارت بهداشت و اداره کل سلامت شهرداری تهران با حضور دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران پنجشنبه ۱۹ اسفندماه از ساعت ۷:۳۰ صبح آغاز شده و تا ساعت ۱۶ در ۸۰ ایستگاه مترو تهران اجرا شد.

در این طرح دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی ضمن توزیع مکمل ویتامین D و اندازه‌گیری رایگان قد، وزن و فشار خون شهروندان تهرانی، اطلاعات لازم در جهت سبک زندگی سالم و الگوهای تغذیه سالم را در اختیار آنها قرار دادند.

هدف از اجرای این طرح داوطلبانه، فرهنگ‌سازی سلامت و آگاهی رسانی سبک زندگی سالم است. تمامی شهروندان مسافر مترو در این روز از خدمات ارائه‌شده داوطلبانه استفاده کردند.

در طرح داوطلبانه «چشمک به زندگی سالم» دانشجویان رشته‌های مختلف علوم پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی شهر تهران با ارزیابی ریسک و خطر (risk score) ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته مغزی و قلبی شهروندان در طی پنج سال آینده، به مسافران مترو نحوه زندگی سالم و شیوه های اصلاح سبک زندگی آموزش دادند.

در این طرح علاوه بر اقدامات یاد شده، بروشورهای آگاهی رسانی برای برگزاری چهارشنبه سوری ایمن با شعار «آتش، به آتش نشانان هم رحم نکرد» با حضور آتش نشانان داوطلب سازمان آتش نشانی در بین شهروندان توزیع شد.

در طرح «چشمک به زندگی سالم» حدود ۴۰۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی آزاد اسلامی در کنار دیگر دانشجویان علوم پزشکی کشور حضور داشتند.

مقرر است نتایج و اطلاعات علمی حاصل از این طرح چند ده هزار نفری در جهت بهبود سبک زندگی سالم و الگوهای تغذیه سالم بصورت مقاله علمی منتشر و اجرایی خواهد شد.

گفتنی است دکتر حسام الدین علامه و امیر للگانی قائم مقام برنامه‌ریزی و نظارت و مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با حضور در ایستگاه‌های مترو، از نزدیک از روند اجرایی طرح بازدید کرده و با دانشجویان شرکت کننده به گفتگو پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.