شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳

رییس علوم پزشکی قم:

دو بیمارستان قم از پذیرش بیماران کرونایی خارج شد

فعالیت پزشکان و پرستاران در بیمارستان فرقانی

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بیمارستان‌های فرقانی و شهید بهشتی پذیرش بیمار کرونایی نداشته و مردم تنها به مرکز درمانی کامکار مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، محمدرضا قدیر روز شنبه در جلسه ستاد مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اضافه کرد: بیمارستان‌های فرقانی و شهید بهشتی دوطبقه بیمارستان خود را مخصوص بیماران کرونایی قراردادند تا خدمات‌رسانی به آن‌ها ادامه داشته باشد.

وی افزود: تعداد بستری بیماران کرونایی به مراکز درمانی در ۲۴ ساعت گذشته هرچند کاهش‌یافته است اما از مردم می‌خواهیم نسبت به حضور در تجمعات پرهیزکرده و تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد اوج دیگری نباشیم.

قدیر ابراز کرد: دانشگاه علوم پزشکی یک سازمان علمی، تخصصی است که هدف آن، حفظ و ارتقا سلامتی مردم است و نباید وارد هیچ موضوع دیگر حاشیه‌ای شویم.

بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، با آغاز  طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ۵۴هزار و ۹۴۵ مورد نظارت بهداشتی بر صنوف مختلف، صنایع وادارات توسط کارشناسان بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت انجام‌شده که بیش از ۹۲ درصد کل اصناف را شامل می‌شود.

 از این تعداد ۲ هزار و ۸۳۴ مورد از اماکن به دلیل فعالیت غیرمجاز و یا عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمپ و غیرفعال و تعداد ۸۴ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند.

در این مدت همچنین تعداد ۴۳ هزار و ۳۸۷ مورد از اماکن و اصناف در سامانه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند و بیش از ۶۷ درصد موارد با دریافت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت از سامانه تمامی دستورالعمل‌های آن را جهت حفظ سلامت خود و مراجعین و مشتریان را رعایت می‌کنند.

مردم قم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی موارد را با سامانه ۱۹۰ در میان بگذارند تا در اسرع وقت توسط کارشناسان مرکز بهداشت موردبررسی و پیگیری قرار گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.