پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳

برنامه" محیط زیست دوستت داریم" در ۱۲ روستای شهرستان چالدران برگزار شد

پنجمین روز اردوهای جهادی ارومیه

در راستای فرهنگ سازی و پاکسازی محیط زیست نسبت به تفکیک زباله های تر و خشک و طرح جمع آوری زباله های محیطی برنامه "محیط زیست دوستت داریم" در ۱۲ روستای چالدران با حضور کودکان و اهالی آنان برگزار شد.

به گزارش مفدا ارومیه، در راستای فرهنگ سازی و پاکسازی محیط زیست نسبت به تفکیک زباله های تر و خشک و  طرح جمع آوری زباله های محیطی برنامه "محیط زیست دوستت داریم" در ۱۲ ر وستای چالدران با حضور کودکان و اهالی آنان برگزار شد.

محمد کاظمی کارشناس فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گفت: روز سه شنبه ۱۹مردادماه در۱۲ روستای چالدران در اقدامی تحسین برانگیز برنامه های باعنوان"محیط زیست دوستت دارم"باحضور جهادگران و کودکان روستاها برگزار شد .

کاظمی گفت:دین مبین اسلام اهمیت زیادی را برای محیط زیست قائل شده است و از آنجایی که طبیعت تأثیر شگرفی بر روح و روان آدمی دارد، خداوند در آیات متعددی مسلمانان را حفظ محیط زیست توصیه کرده است.آسیب رساندن به محیط زیست و نابودی طبیعت باعث وارد آمدن صدمات و زیان های جبران ناپذیری به بشریت می شود و در همین راستا ترویج پاکسازی محیط زیست بایستی همواره مورد توجه مسلمانان باشد. 

ماموستا روستای تات کندی در حاشیه این اقدام زیست محیطی ضمن تقدیر و تشکر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه جهت ارائه خدمات بهداشتی،فرهنگی و آموزشی در اردوی جهادی ویژه روستاییان بیان کرد: متاسفانه در سال های اخیر می بینیم که طبیعت دچار خشکسالی شده است و بر خلاف گذشته با کم آبی و بحران زیست محیطی مواجهه هستیم.وی به اهمیت حفاظت از محیط زیست در دین اسلام اشاره کرد و افزود: طبیعت سفره ای است که خداوند در اختیار بشر قرار داده است و حفاظت از این برکت باید همواره مورد توجه مسلمانان باشد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.