سه‌شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸

روز زمین پاک؛ حال و روز خوش کره زمین

IMG-20200421-WA0014.jpg

زمین این روزها نفس می کشد، باید از دوران کرونا درس بگیریم و اجازه ندهیم دوباره حال زمین؛ مادر انسان ها، بد شود.

به گزارش مفدا ارومیه، روز زمین پاک به منظور ایجاد آگاهی جهانی و نیز سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن است که از سوی سازمان ملل متحد نیز هر سال طبق مراسم ویژه ای در سراسر جهان برگزار می شود.

امروز دوم اردیبهشت، ۲۱ آوریل، روز زمین پاک است، زمینی که شاید پاکی این روزهای خود را مدیون کرونا باشد؛ کره زمین و جانداران روی آن بهترین لحظات را دستکم در دهه‌های اخیر تجربه می‌کنند. به خاطر شیوع کرونا، رفت و آمد انسان روی کره زمین محدود شده است؛ هواپیما کمتر پرواز می‌کنند؛ خودروها کمتر تردد می‌کنند و به همین دلیل آنجا که انسان عقب‌نشینی می‌کند؛ طبیعت پیشروی خود را آغاز می‌کند.

بسیاری از حیوانات از خلوتی شهرها و راه‌ها استفاده کرده و به محیط انسانی- که پیشترها برای طبیعت بوده- وارد می‌شوند. گزارش‌های زیادی از ورود حیوانات وحشی به شهرها در این روزهای کرونایی ثبت شده است.

کرونا هر چقدر که برای بشر بد بوده، اما برای زمین خوب بوده و حالش را بهتر کرده است، اما نکته قابل توجه این است که بعد از کرونا چه می شود، نکند با خاموش شدن این ویروس بار دیگر انسان ها به دست اندازی ها و تخریب های خود بازگردند و مجدد راه تنفس را بر زمین ببندند؛ زمین این روزها نفس می کشد، باید از دوران کرونا درس بگیریم و اجازه ندهیم دوباره حال زمین؛ مادر انسان ها، بد شود.

به تصاویر رویترز از حال و روز کره زمین در روزهای کرونایی توجه کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.