چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

سرانه دانشجویی و فرهنگی در سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت

دکتر محمد رضا فراهانی

دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت صبح امروز ۱۸ اسفندماه در دیدار صمیمانه با کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، از افزایش چشمگیر بودجه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال ۹۶ خبر داد.

به گزارش مفدا، معاون وزیر بهداشت در این دیدار گفت: در طی سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی شد تا جهت افزایش بودجه فرهنگی و دانشجویی وعدم صرف بودجه آن در حوزه‌های دیگر اقداماتی انجام شود تا بودجه فرهنگی و دانشجویی از یکدیگر منفک شود. در سال ۹۴ بودجه فرهنگی و دانشجویی از یکدیگر جدا شد ولی متاسفانه در پایان این سال مشاهده شد به دلیل کمبود شدید بودجه در سرفصل آموزشی که بودجه فرهنگی و رفاهی ذیل آن تعریف شده است، این افزایش بودجه فرهنگی اتفاق نیافتاد، چرا که بخش اعظمی از این بودجه صرف امور آموزشی و پرداخت حقوق کارکنان شد.

وی افزود: در سال ۹۵ تمام تلاش خود را معطوف این موضوع کردیم که بودجه سرفصل آموزشی را افزایش دهیم تا کمبود منابع مالی این سرفصل به برداشت از بودجه فرهنگی و رفاهی منتج نشود.

معاون وزیر بهداشت سرانه فرهنگی، رفاهی و ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در سال آینده را دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام و تصریح کرد: سرانه دانشجویی و فرهنگی در سال آینده به طور متوسط ۶۹ درصد افزایش یافته است و رقم متوسط اختصاص یافته عدد معقولی است و ما انتظار داریم با رشد بودجه در سال آتی، شاخص‌های فرهنگی و دانشجویی ارتقاء و بهبود یابد.

فراهانی در پاسخ به گزارش‌ها و درخواست‌های مطرح شده توسط کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تصریح کرد: همکاران و افرادی که در شغل و حرفه خود عاشقانه تلاش جهادگونه کرده و از هیچ کوششی فروگذار نبوده‌اند، در دنیای دیگر اجر کار آنها محاسبه شده و ثوابی مضاعف خواهند داشت. بار عمده فعالیت‌ها و برنامه‌های انجام شده توسط وزارت بهداشت بر دوش کارکنان دانشگاه‌هاست و بنده به نوبه خود از زحمات کارکنان عزیز تشکر می‌کنم.

گفتنی است پیش از سخنان معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در دیدار با کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، برخی از کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه صحبت کرده و مشکلات و دغدغه‌های حوزه کاری خود را مطرح کردند.

از مهمترین موضوعات مطرح شده می‌توان به مشکلات و کمبودهای رفاهی و آموزشی و مشکلات زیر ساختی اشاره کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.