یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹

برای اولین بار و به همت خانه نشریات دانشجویی؛

اولین دوره لیگ نویسندگی مجازی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد/نفرات برتر مشخص شدند

جج

مسئول برگزاری لیگ نویسندگی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و نماینده دانشگاه علوم پزشکی در خانه نشریات غرب کشور گفت: با توجه به شرایط پیش آمده، شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی دانشگاه ها در کشور، ما در خانه نشریات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برآن شدیم تا اولین دوره لیگ نویسندگی مجازی را برگزار کنیم تا دانشجویان هم استفاده و بهره مفیدتری از زمان و وقت خود داشته باشند و هم میزان مطالعه و توانایی خود در نویسندگی و به دنبال آن در تمامی زمینه ها را بالا ببرند.

"زهرا صفری"، مسئول برگزاری لیگ نویسندگی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی مفدا اظهار داشت: با توجه به شرایط پیش آمده، شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن تعطیلی دانشگاه ها در کشور، ما در خانه نشریات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برآن شدیم تا اولین دوره لیگ نویسندگی مجازی را برگزار کنیم تا دانشجویان هم استفاده و بهره مفیدتری از زمان و وقت خود داشته باشند و هم میزان مطالعه و توانایی خود در نویسندگی و به دنبال آن در تمامی زمینه ها را بالا ببرند.

وی در خصوص جزئیات اولین دوره لیگ مجازی نویسندگی خاطر نشان کرد: این لیگ نویسندگی در ۴ بخش و با ۴ موضوع مشخص برگزار گردید و شرکت کنندگان می بایستی در یک بازه زمانی معینی ۴ اثر خو را به منظور داوری به دبیرخانه این لیگ نویسندگی و به صورت کاملا مجازی ارسال می کردند.

صفری ادامه داد: این دوره از لیگ نویسندگی مجازی با حضور ۴۰ نفر شرکت کننده کار خود را به اتمام رساند و داوری این آثار را اعضای محترم هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی، سایر دانشگاه های سطح استان و نمایندگان و داوران اداره ارشاد اسلامی استان بر عهده داشتند که در نهایت در این دوره از رقابت ها ۴ نفر از میان شرکت کنندگان برگزیده شدند.

وی تصریح کرد: اسامی نفرات برگزیده در این دوره از رقابت ها که در ۴ بخش برگزار گردید، به شرح زیر می باشد؛

*در بخش شعر؛
حدیث مسافر

*در بخش داستان کوتاه؛
لعیا نادری

*در بخش موضوعات اجتماعی؛
سید محمدرضا جعفری

و در بخش موضوعات علمی؛
سجاد رئیسی

 وی افزود: با توجه به استقبال گسترده از اولین دوره این لیگ نویسندگی مجازی، برنامه ما برای دومین دوره از این لیگ نویسندگی با محوریت جهان پساکرونا خواهد بود که امیدواریم با استقبال بیشتری نسبت به اولین دوره برگزار گردد. 

این نماینده در خانه نشریات غرب کشور ادامه داد: به فراخور این موضوع که ایام قرنطینه تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد و با توجه به این امر که دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه این پتانسیل و آمادگی را خواهد داشت که در منطقه غرب کشور این لیگ را برگزار نماید، این امر منوط به این موضوع خواهد بود که مابقی دانشگاه ها در منطقه غرب کشور نیز همکاری و موافقت های لازم را داشته باشند و در واقع امکان برگزاری توسط هر پنج دانشگاه و به صورت همزمان فراهم باشد و طبق جلسه ای که به صورت ویدیو کنفرانس توسط دبیران خانه نشریات در منطقه غرب برگزار گردید، این موضوع به روشنی مطرح شد که جزئیات آن در آینده اعلام خواهد گردید.

صفری در پایان خاطرنشان کرد: گفتنی است با توجه به شرایط حال حاضر امکان تقدیر از برگزیدگان به صورت حضوری امکان پذیر نبوده و در پایان بحران کرونا از نفرات برگزیده در طی مراسمی با حضور مدیران و مسئولان دانشگاهی تقدیر به عمل خواهد آمد. هم چنین آثار برگزیده در آینده از پایگاه اطلاع رسانی مفدا در اختیار دانشجویان و علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.