چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳

به همت معاون آموزشی و دانشجویان خوش ذوق دانشکده؛

مسابقه نجات تخم مرغ در علوم پزشکی لارستان

مسابقه نجات تخم مرغ- لارستان

به گزارش مفدا لارستان، شامگاه دیشب، ۱۷ اسفند ماه، استاد زهره فرامرزیان، معاون آموزشی دانشکده پرستاری با همکاری دانشجویان مهندس دانشکده، محمد پورعابدی، فرهاد قیصری و علی قنبری به عنوان داوران مسابقه و مجتبی صلح جو به عنوان سرداور مسابقه اقدام به برگزاری مسابقه نجات تخم مرغ نمودند. فرامرزیان هدف از برگزاری مسابقه تقویت روحیه کار تیمی، خلاقیت و نشاط در بین دانشجویان بیان نمود.

به گزارش مفدا لارستان، شامگاه دیشب، 17 اسفند ماه، استاد زهره فرامرزیان، معاون آموزشی دانشکده پرستاری با همکاری دانشجویان مهندس دانشکده، محمد پورعابدی، فرهاد قیصری و علی قنبری به عنوان داوران مسابقه و مجتبی صلح جو به عنوان سرداور مسابقه اقدام به برگزاری مسابقه نجات تخم مرغ نمودند. فرامرزیان هدف از برگزاری مسابقه را تقویت روحیه کار تیمی، خلاقیت و نشاط در بین دانشجویان بیان نمود.

مجتبی صلح جو، سرداور مسابقه در گفتگو با خبرنگار مفدا گفت: 20 تیم دانشجویی، هر کدام با 4 عضو در مسابقه شرکت داشتند که کل زمان مسابقه 4 ساعت بود که از این زمان مدت 2 ساعت و نیم جهت ساخت سازه های دانشجویی به گروه ها اختصاص یافت و مابقی صرف انجام امور داوری و تست نهایی شد. وی گفت تیم های شرکت کننده در این مسابقات باید سازه هایی سبک بسازند که توان سالم نگه داشتن تخم مرغ را پس از سقوط از ارتفاع 15 متری داشته باشد. صلح جو همچنین بیان داشت: در سازه ها می بایست 4 شاخص وزن، تعادل هنگام  فرود و نزدیکی به مرکز مکان فرود هنگام برخورد به زمین، زمان رسیدن به زمین و در نهایت سالم ماندن تخم مرغ حمل شده توسط سازه مورد توجه قرار می گرفت به گونه ای که سازه ای که در کمترین زمان، با بیشترین تعادل و کمترین وزن، تخم مرغ را سالم به زمین برساند بیشترین امتیاز را به خود اختصاص می دهد. در ضمن جایزه ای به عنوان خلاقانه ترین سازه نیز به یکی از سازه های خلاق تعلق گرفت.

شرکت کنندگان در ساخت این سازه ها از کاغذ، مقوا، چوب بستنی، نایلون، کاتر، قیچی، نخ و چسب استفاده کردند.

نتایج نهایی مسابقه نجات تخم مرغ به شرح ذیل می باشد:

تیم اول (قهرمان): 1- الهام قاسمی، 2- زهرا معینی 3- سارا گودرزی 4- محمد حکمتی

تیم دوم (اتاق عمل 95): 1- راضیه طاهری 2- مرضیه دهقان 3- مرجان پرنیان 4- زهرا چراغی پور

تیم سوم (OR 94) : میلاد اسلام زاده و مهدی علیزادگان 

 وتیم خلاق (پرستاری 95): 1- محمدرضا براری 2- شایان قاعدیان 3- زهرا بیات 4- الهی عبدالهی

خبرنگار افتخاری مفدا لارستان، زهرا رئیسی


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.