چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱

اولین جشنواره غذای ملل خارجی و اقوام ایرانی  در دانشگاه علوم پزشکی قزوین

جشنواره غذا

شانزدهم اسفند ماه 1395 روز برگزاری اولین جشنواره غذای ملل خارجی و اقوام ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین بود . برنامه ای که با تلاش همکاران اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه با هدف ایجاد وفاق ، همدلی و وحدت بیشتر بین دانشجویان ، استقبال شایسته از بهار طبیعت و صرف عواید حاصله از برگزاری جشنواره در امور خیریهه برگزار گردید . در این برنامه گروه هایی از قزوین ، اقوام شمالی ، اقوام کرد ، اقوام ترک ، ملل افغان ، بحرین و لبنان حضور داشتند .

           روزی خاطره انگیز ، سرشار از انرژی و نشاط ....... روزی که فاصله ها رنگ می بازد و تنوع و گوناگونی، نقطه ی تلاقی وپیوند می گردد .

        شانزدهم اسفند ماه 1395 روز برگزاری اولین جشنواره غذای ملل خارجی و اقوام ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین بود . برنامه ای که با تلاش همکاران اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه با هدف ایجاد وفاق ، همدلی و وحدت بیشتر بین دانشجویان ، استقبال شایسته از بهار طبیعت و صرف عواید حاصله از برگزاری جشنواره در امور خیریه برگزار گردید . در این برنامه گروه هایی از قزوین ، اقوام شمالی ، اقوام کرد ، اقوام ترک ، ملل افغان ، بحرین و لبنان حضور داشتند .

      غذا نقطه پیوند فرهنگ ها گردید و با به نمایش گذاشتن چیدمان سفره و ویژگی های ظاهری غذاهای بومی محلی ، تصاویری از اقلیم و زیبایی های طبیعی -  تاریخی و صنایع دستی این زیبایی ها دو صد چندان گشت .

     در بخش غذاهای ایرانی : دیماج ، قیمه نثار ، باقالی قاتق ، کباب ترش ، خورش خلال ، دلمه کلم  ، بژی،  آش دوغ ، کوفته تبریزی ، کوکوی شیش انداز و انواع شیرینی ها و دسرها و غذاهای بومی عرضه شد .

    در بخش غذاهای خارجی : منتو ، کابلی پلو ، آشک ، بشامه ، بستنی خاور میانه ای ، سالاد بتوله ، فته ، طاووق ، کبه بنادورا ، چندین نوع غذاهای و دسرهای متنوع دیگر به نمایش گذاشته شد .

     از نکات جالب این جشنواره غذایی ، آشنایی شرکت کنندگان با فرهنگ ، اماکن تاریخی و مذهبی و ویژگی های اقلیمی آداب و رسوم  و آیین های اقوام و ملل شرکت کننده بود که توسط سرگروه های هر غرفه برای حضار توضیح داده شد . پایان این مراسم با پخش موسیقی های محلی و ملی گروه های شرکت کننده و اجرای برنامه گه ریان از سوی دانشجویان کرد همراه گردید . جشنواره با استقبال کم نظیر دانشجویان ، والدین آنها ، اساتید و کارکنان دانشگاه  همراه بود .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.