شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷

کمبود آگاهی افراد، دلیل خیلی از مشکلات جامعه

پریسا سادات علوی شهری - گناباد

سرگروه ترجمه متون علمی پویش دانشجویی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی گناباد دلیل خیلی از مشکلات جامعه را کمبود آگاهی افراد برشمرد و گفت: به وسیله ترجمه متون علمی معتبر در زمینه چگونگی کرونا ویروس از سایت‌های معتبر جهانی نظیر سازمان جهانی بهداشت در راه آگاهی‌بخشی به جلمعه قدم بر می‌داریم.

"پریسا سادات علوی شهری" در گفت‌وگو با مفدا – گناباد، اظهار کرد: مردم باید آگاهی خود را در خصوص کووید ۱۹ بالا برده و از کارهایی که منجر به ابتلا و شیوع این ویروس می‌شود پرهیز کنند.

وی ادامه داد: در قالب این پویش، دانشجویان با استعدادها و توانایی‌ها در زمینه‌های مختلف می‌توانند یاریگر پزشکان و پرستاران و سایر کادر درمانی که در خط مقدم مقابله با این ویروس با هدف خاموشی این پاندمی در تلاشند باشند.

این عضو پویش دانشجویی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: این پویش ملی وابسته به افراد بوده و لذا هر گاه فردی با نگرش مثبت به عضویت آن بپیوندد به اهداف نزدیک‌تر خواهیم شد .

علوی شهری اضافه کرد: بحث ترجمه متون علمی نیاز به داشتن دایره لغات گسترده راجع به اصطلاحات تخصصی پزشکی بوده که دانشجویان رشته‌های مختلف به خصوص رشته پزشکی به واسطه گذراندن واحدهای ترمینولوژی تا حد زیادی به این امر آگاهند.

وی پیمودن راه حق را کار دل دانست نه کار عقل و افزود: خانواده من به ویژه مادرم که ایشان نیز کارشناس ارشد زبان انگلیسی هستند مشوق و همکار من در این امر بودند .

این دانشجوی ترم ۸ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اذعان کرد: وظیفه هر کس که می‌تواند در این وضعیت و بحران ایجاد شده کمکی هر چند اندک برساند آمدن به میدان عمل است .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.