چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲

کارگاه آموزشی با موضوع ازدواج ویژه‌ی دانشجویان برگزار شد.

کارگاه ازدواج/لرستان

کارگاه آموزشی در مجتمع لاله خرم‌آباد با حضور حجت‌الاسلام مرادیان مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان و بیش از ۱۰۰ زوج دانشجو برگزار شد.

به گزارش مفدا لرستان، کارگاه آموزشی در مجتمع لاله خرم‌آباد و با حضور حجت‌الاسلام مرادیان مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان، حجت‌الاسلام گراوند عضو نهاد رهبری دانشگاه و بیش از ۱۰۰ زوج دانشجو برگزار شد.

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین در جلسه و تبریک به زوجین دانشجو، از ازدواج به عنوان یکی از مهمترین مقوله‌هایی که باعث تحول سیر تکاملی انسان می‌شود یاد کرد. مهدی مرادیان عنوان کرد: امروزه در کشور ما ازدواج امری مهم و به دنبال آن فرزندآوری قرار می گیرد. وی افزود: زوج‌های جوان ما باید به بحث فرزندآوری توجه ویژه‌ای داشته باشند چرا که یکی از ضروریات است. حجت‌الاسلام مرادیان همچنین با اشاره به آیه قرآن که درآن خداوند می‌فرمایند ما شما را خلق کردیم و برای هر کدام از شما زوجی قرار دادیم تا به آرامش برسید، ازدواج را عامل آرامش انسانها قلمداد کرد و گفت: اگر بعد از شروع زندگی مشترک به هر دلیلی به آرامش نرسید باید بدانید در جایی مشکلی وجود داشته است. وی ابراز داشت: در صورت وجود هر گونه مشکل در زندگی باید آن را موشکافی کرد و در راه رفع آن اقدام کرد. مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی خطاب به زوج های جوان تأکید کرد: ممکن است در سال‌های ابتدای زندگی مشکلاتی برای هر زوجی ایجاد شود که صرفا به دلیل عدم شناخت کافی از همدیگر است. وی ادامه داد: در این گونه مواقع فقط باید به خدا توکل کرد و با مدیریت صحیح مشکلات را از سد راه برداشت. حجت الاسلام مرادیان همچنین در خصوص ارتباط زناشویی زوج های جوان خاطرنشان کرد: اگر نسبت به یکدیگر بداخلاقی دارید با نیت رضای خدا و استحکام پایه های زندگی آنها را از بین ببرید. وی در پایان برای تمامی زوج های دانشجو آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

در ادامه، ارائه ی مباحث کارگاه توسط دکتر قویدل از اساتید روانشناسی پیگیری شد.

در این مباحث دکتر قویدل مطالبی را در مورد مشکلات زندگی زوج ها و راه‌های برون رفت از آنها عنوان کرد. سخنران برنامه در این کارگاه همچنین نکاتی را در مورد چگونگی افزایش صمیمیت و حس اعتماد بین مرد و زن ارائه کرد. وی سبک اشتباه زندگی با محوریت تک فرزندی را یکی از مشکلات عمده دانست که می تواند زمینه ساز سست شدن بنیان خانواده باشد. دکتر قویدل همچنین از دوران عقد با عنوان فندانسیون و پی ریزی زندگی مشترک یاد کرد و نقش آن را در نوع ارتباطات آینده بسیار حیاتی قلمداد کرد. وی در ادامه ی مطالب کارگاه در خصوص از خودگذشتگی در زندگی، رفتار مناسب در منزل و انتظارات زن و مرد از یکدیگر رئوسی را عنوان و به دنبال آن به صورت جامع و کلی تشریح کرد.

پس از اتمام مطالب کارگاه آموزشی با عنوان ازدواج، از چند زوج دانشجو که با مهریه های اندک زندگی مشترک خود را آغاز کرده بودند تجلیل شد.

گفتنی است قبل از برگزاری کارگاه برای دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی مسابقه ی کتابخوانی برگزار شد.

خبر از وحید کاظمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.