چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۳

جشن دانش‌آموختگی دانشجویان رشته پزشکی ورودی مهرماه سال ۸۸ دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد

جشن دانش اموختگی/لرستان

۸۰ نفر از دانشجویان پزشکی با حضور معاون آموزشی، رئیس دانشکده پزشکی و برخی از اعضای هیأت علمی دانشگاه دانش‌آموختگی خود را جشن گرفتند.

  سه‌شنبه شب ۱۷ اسفند ماه در تالار ابن‌سینا بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد جشن دانش‌آموختگی ۸۸ نفر از دانشجویان پزشکی ورودی ۸۸ با حضور معاون آموزشی، رئیس دانشکده پزشکی و برخی از اساتید و اعضا هیات علمی دانشگاه برگزار گردید.

دکتر بهروز فرزان رئیس دانشکده پزشکی با تاکید بر اینکه ناموس، جان و پول مریض در اختیار پزشک قرار دارد، بیان داشت : سعی کنید در هر مرحله‌ای از زندگیتان با شرف و آبرومندانه زندگی کنید و برای ناموس، جان و پول بیمارانتان ارزش قائل باشید چرا که بیماران به شما اعتماد دارند و شما باید اعتماد آنان را نسبت به خود از بین نبرید.

سپس دکتر میرزایی جراح عمومی و فوق‌تخصص لاپاراسکوپی با اشاره به جشن فارغ التحصیلی دانشجویان گفت: به جشن شما آمده‌ام تا هم انرژی بگیرم و هم به شما انرژی بدهم چرا که فارغ‌التحصیلی شما در رشته پزشکی حاصل و ثمره یک عمر تدریس امثال ماهاست و به خود می‌بالیم که چنین دانشجویان توانایی را تربیت کرده‌ایم که می‌توانید برای مردم عزیز و سربلندی کشورمان مفید باشید لذا از خداوند منان روشنفکری و سلامت را برایتان آرزومندم.

در ادامه این مراسم دکتر اصغر خسروی فوق تخصص گوارش با بیان اینکه انگیزه‌های متفاوتی برای ورود به رشته پزشکی وجود دارد، اظهار داشت : انگیزه‌های مختلفی برای ورود به رشته پزشکی در بین جوانان وجود دارد که می‌توان به بعداقتصادی، موقعیت و جایگاه اجتماعی و امثالهم اشاره کرد اما بعد از فارغ‌التحصیلی تازه می‌فهمید که انگیزه‌های مادی زیاد تاثیر گذار نبوده‌اند و اعتقاد پیدا می‌کنید که باید معتقد به خداوند بود و به مردم خدمت کرد.

وی گفت : جوانی و بخشی از میانسالی شما عزیزان صرف گرفتن مدرک پزشکی شده است و اگر در کنار این تخصص‌های شما معنویت و ایمان نباشد قطعا هیچی بدست نیاورده‌اید. همانطوری که در آثار شهید مطهری و بیانات امام (ره) و دیگر بزرگان ما بر تعهد و تخصص و نقش ایمان بر تخصص اشاره شده است، لذا قداست پزشکی آنقدر زیاد است که نباید آن را در راستای منافع مادی و فردی زیر سوال برد.
دکتر خسروی گفت: این یوسف جوانی ماست که صرف پزشکی شده است و باید بقیه عمرمان را در راه خدمت به مردم و رضای خداوند صرف کنیم تا قداست و شان این حرفه حفظ شود.

در پایان این مراسم فارغ‌التحصیلان پزشکی همراه با دکتر سیاوش بیرانوند سوگندنامه پزشکی خود را قرائت کردند تا این سوگند نامه چراغ راهی برای آنان باشد که ارائه خدمت به مردم را هرگزفراموش نکنند و خدمت‌گزاری به مردم را سرلوحه زندگی و حرفه خود قرار بدهند.

گزارش از علی حیدری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.