چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲

برگزاری جلسه فعالین فضای مجازی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

جلسه فضای مجازی

استاد عبدالهی : امروزه فضای مجازی به فضایی کاملا حقیقی تبدیل شده است.

به گزارش مفدا اردبیل با هماهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل جلسه ای آسیب شناسی فضای مجازی با حضور استاد عبدالهی از اساتید برجسته فضای سایبری کشور برگزار شد.
در این جلسه که با حضور دانشجویان بخش فضای مجازی دانشگاه همراه بود استاد عبدالهی به تبیین جایگاه امروزی فضای مجازی در زندگی روزمره پرداختند  و این فضا را به منزله ی هرمی  دانستند که که پایه آن را شبکه های اجتماعی مثل تلگرام تشکیل می دهند.سپس با اشاره به این که چون این شبکه ها برای همه مخاطبان خود پسورد هایی تعیین میکنند پس به همه ی اطلاعات این افراد دسترسی دارند و باید  در آینده ای نزدیک این شبکه ها اطلاعات مخاطبان خود را در دسترس افراد دیگر قرار دهند چون صاحبان این شبکه ها به فضای اطلاعاتی باز اعتقاد دارند.
وی در ادامه  با اشاره به این نکته که چون این شبکه ها بر روی افراد تاثیر دارند پس از حالت مجازی به حالت حقیقی تبدیل شده اند،و به برنامه های پیش روی پیام رسان های جهانی اشاره کردند که یکی از برنامه های آن ها زندگی دومین است که در این حالت به مخاطبان خود سلطه ی  کامل می یابند که افراد به صورت رباط عمل خواهند کرد. 
در پایان جلسه این استاد راه پیشگیری از این آسیب ها از جمله داشتن آگاهی از آسیب های این شبکه ها  و داشتن برنامه مشخص برای استفاده از فضای مجازی اشاره کردند.

عنوان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.