چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹

کاشت درخت به نیابت از شهدا در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

روزدرختکاری-ارومیه

به مناسبت روز درختکاری و به پاس تکریم شهدای انقلاب اسلامی، کانون "سلامت رفتار" دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با شعار "هر درخت به نیابت از یک شهید"، اقدام به کاشت ۳۵ اصله نهال در محوطه دانشکده پزشکی این دانشگاه کرد.

به گزارش مفدا ارومیه، این مراسم با حضور مسئولین و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی آذربایحان غربی و با شعار "هر درخت به نیابت از یک شهید" برگزار شد.

دکتر رضا فیروزی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در این مراسم اظهار داشت: خداوند از طریق صفاتش در عالم ظهور کرده و موجودات از تجلیات حق تعالی هستند اما ما در مقابل محیط زیست خود جفا می‌کنیم.

وی با اشاره به آسیب‌های ناشی از عدم تجزیه پلاستیک در طبیعت، گفت: اولین محصول پتروشیمی پلاستیکی تولید شده هنوز تجزیه نشده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تصریح کرد: طبیعت جلوه خداوند است و باید برای آن تقدس قائل شویم.

فیروزی خاطر نشان کرد: ما بین انسان و طبیعت پیوند حقیقی وجود دارد، پس سعی کنیم محیط زیست زیبایی را برای خود رقم بزنیم.

مهندس موسی زاده،  مدیر اجرائی پروژه احیای دریاچه ارومیه نیز که در این مراسم حضور داشت، گفت: تمام آحاد جامعه به سنت دیرین نهال کاری که از پیامبر(ص) و ائمه اطهار (ع)به یادگار مانده است، توجه ویژه داشته و به اهمیت آن واقف هستند.

وی افزود: استان ما از آب و هوای پاک و طبیعت بکری برخوردار است و ما باید این نعمت را برای آیندگان حفظ کنیم.

نماینده سازمان منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: برخی از منابع طبیعی براثر بی محبتی به محیط زیست از بین رفته که باید برای احیا و توسعه آن تلاش شود.

وی ادامه داد: طبیعت بدون درخت طراوت و شادابی را از محیط گرفته و درختان ریه های کره زمین محسوب می شوند.

مدیر اجرائی پروژه احیای دریاچه ارومیه گفت: یکی از بی محبتی‌ها به طبیعت در دریاچه ارومیه قابل رویت است که به علت توسعه بی رویه کشاورزی و عدم مصرف صحیح آب به وجود آمده است.

در ادامه مراسم حاضرین هریک به نیابت از یک شهید به کاشت نهال در محوطه دانشکده پزشکی پرداختند تا در کمک به منابع طبیعی و ترویج فرهنگ درخت کاری سهمی داشته باشند،شایان ذکر است تعداد ۳۵ اصله نهال در این اقدام قابل تقدیر کاشت شد.

نرجس جهانگیری، دانشجوی کارشناسی اتاق عمل که در این مراسم حضور داشت، با اشاره به اهمیت درخت کاری گفت: حسی که انسان با کاشت درخت و دیدن ثمره آن پیدا می کند قابل توصیف نبوده و اینکه درخت هست حتی اگر ما نباشیم.

نیما سهرابی، دانشجوی کارشناسی هوشبری نیز در این خصوص اظهار کرد: با کاشت هر نهال، پس از مدت ها صحنه طبیعت سرسبز شده و درختان ماندگار می شوند و درخت بهترین یادگار از انسان است.

فاطمه ابراهیمی، دانشجوی کارشناسی بهداشت عمومی نیز کاشت درخت را وسیله ای برای کسب ثواب اخروی دانست و گفت: با کاشت درخت خود را در آینده طبیعت سهیم کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.