شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵

صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛

حضور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد در نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی منطقه ۷کشور

۲۳ فروردی

دکتر علی دهقانی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علو پزشکی یزد به همراه مدیران ادارت این حوزه صبح امروز در نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی منطقه ۷ کشور( دانشگاه علوم پزشکی کاشان، یزد، اصفهان و شهرکرد) به صورت ویدئو کنفرانس حضور یافتند.

به گز ارش مفدا یزد دکتر علی دهقانی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد در این نشست با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اصفهان دکتر حسینی صحبت کرد.
وی با اعلام آمادگی شروع کار مشترک در حوزه فرهنگی و دانشجویی ، ورزشی، سلامت و مشاوره ، بر استفاده از تجربیات مشترک تاکید کرد.
دکتردهقانی به تولید دو اپلیکیشن در زمینه های خود ارزیابی که به صورت بومی توسط دانشجویان یزد تولید شده است اشاره کرد و افزود: همچنین در زمینه تربیت بدنی نیز اپلیکیشنی تولید و آماده ارائه می باشد که قرار شد تحت اختیار دانشجویان دانشگاه اصفهان نیز قرار گیرد.
دکتر روح اله عسکری  مدیر امور فرهنگی دانشگاه در این نشست تصریح کرد: در زمینه پویش دانشجویی مبارزه با کرونا تعداد ۲۰۰ نفر شرکت کرده اند که ۹۰ درصد از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یزد می باشند.
وی ادامه داد: پویش مبارزه با کرونا به نام سدک با محوریت بسیج دانشجویی، کانون سلامت،  کانون هلال احمر  و کانون هلال احمر بین الملل  دانشگاه ۲۵۰ نفر عضور فعال و بالغ بر ۱۵ کارگروه تخصصی ،در زمینه های رادیو کرونا، تدوین ویژه نامه، تولید اپلیکیشن، سامانه خود ارزیابی و غیره می باشد.
دکتر عسکری گفت: همچنین در خصوص برگزاری جشنواره فرهنگی سلامت با رایزنی های صورت گرفته با وزارت خانه بهداشت  در زمینه های فرهنگی نقاشی ، پوستر، شعر جلب مشارکت خیران، مقابله با استرس و نقش اجتماعی و فرهنگی دانشجویان ارائه نظر و تبادل اطلاعات شد. 

سعیده میر حسینی  رییس اداره مرکز مشاوره و سلامت روان دانشگاه در این نشست خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره با ارائه بسته های حمایتی ویژه بیماران و کادر درمان با ۲۵ عنوان برنامه با راهکار های عملیاتی در حوزه های درمانی و کاهش استرس و اضطراب از حضور مشاوران، مسابقات و ایین های مذهبی در جهت کاهش اضطراب و افزایش انگیزه و همچنین مشاوره به صورت تلفنی در این ایام و با استفاده از فضای مجازی جهت کاهش استرس تست سلامت اقدامات مهمی انجام داده است‌.

دکتر رضا بهنام فر مدیر امور دانشجویی دانشگاه نیز در این نشست در خصوص مسائل خوابگاهها، سرویس دهی، قرارداد ها و پروتکل های پذیرش دانشجو ایراد سخن نمود. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.