شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷

ربات تلگرامی جشنواره قرآنی هدهد راه‌اندازی شد/فعالیت تبلیغی بیش از ۳۰۰ سفیرنور در بستر مجازی دانشگاه‌ها

جشنواره قرآنی هدهد

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های قرآن و عترت وزارت بهداشت از ایجاد بسترهای نوین برای ارتباط بیشتر مخاطبان با دبیرخانه بیست و پنجمین جشنواره قرآنی قرآن و عترت وزارت بهداشت موسوم به «جشنواره قرآنی هدهد» خبر داد و گفت: ربات تلگرامی جشنواره قرآنی هدهد به منظور سهولت دسترسی به اطلاعات این رویداد قرآنی، توسط کمیته جشنواره مجمع تخصصی قرآن و عترت تولید و شامل قسمت‌های مختلفی است.

 به گزارش مفدا، حامد سلیمی از تولید ربات تخصصی و بیش از ۳۰ نوع پوستر در جهت معرفی هرچه بیشتر بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد خبر داد.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در ادامه بیان کرد: با توجه به عدم حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها، مجمع تخصصی کانون‌های قرآن و عترت تمامی تلاش و امکانات خود را در جهت اطلاع رسانی و تبلیغ بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور «جشنواره قرآنی هدهد» به صورت مجازی بکار گرفته است که می‌توان به فعالیت تبلیغی بیش از ۳۰۰ سفیرنور در بستر مجازی دانشگاه‌ها و تولید ربات و پوسترهای معرفی این ماراتون قرآنی توسط کمیته‌های فناوری این جشنواره اشاره کرد.

وی در توضیح ربات ساخته شده بیان کرد: این ربات که به منظور سهولت دسترسی به اطلاعات این رویداد قرآنی، توسط کمیته جشنواره مجمع تخصصی قرآن و عترت و با نظارت خدیجه برات محمودی مسؤول این کمیته تولید شده است شامل قسمت‌هایی اعم از منابع، ثبت نام در جشنواره، ثبت نام سفیران نور داوطلب و آیین‌نامه‌ها است که به زودی اثرات برگزیده جشنواره‌های گذشته به عنوان نمونه آثار و بخش اطلاع رسانی جشنواره به این ربات افزوده خواهد شد.

سلیمی در رابطه با طراحی بیش از ۳۰ نوع پوستر مختلف جهت معرفی بخش‌های مختلف جشنواره، گفت: کمیته فناوری مجمع که محمد ملکی عهده دار مسؤولیت آن است، متشکل از دانشجویان توانمند در حوزه تولید محتوا است که این عزیزان با تلاش‌های شبانه روزی توانستند آثار مختلفی اعم از پوستر، کلیپ و...طبق نوع نیاز کانون‌ها تولید کنند که به زودی در اختیار عزیزان شرکت کننده قرار خواهد گرفت.

دبیر مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت، امیدواریم با اجرای طرح های نوآورانه و هدفمند، جشنواره قرآنی هدهد با رونق و استقبال بیشتری همراه باشد و بتواند بهانه‌ای در جهت انس بیشتر دانشگاهیان با قرآن کریم و معصومین علیهم السلام قرار گیرد.

سلیمی با بیان این‌که لینک ربات جامع بیست وپنجمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به نشانی :@quran_v_etrat_۲۵_bot در دسترس علاقمندان قرار گرفت، بیان داشت: علاقمندان با بهره‌گیری از این ربات می‌توانند ضمن ثبت‌نام در این جشنواره از سایر بخش‌های آن از جمله منابع، آیین نامه‌ها، عضویت در ربات و ویژه سفیران مطلع شوند. آرشیو سوالات و تماس با ما از سایر بخش‌هایی است که در این ربات طراحی شده است.

وی افزود: قسمت "منابع" بخش‌های مختلفی همچون آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه، آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، آشنایی با سیره معصومین (ع)، سبک زندگی قرآنی، پرسمان معارفی، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن کریم، سبک زندگی قرآنی، پرسمان معارفی، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن کریم، احکام و نماز را در برمی‎گیرد.

سلیمی در توضیح دیگر قسمت‌های این ربات تلگرامی گفت: "آیین نامه‌ها" نیز شامل آیین نامه جامع از جمله بخش آوایی، معرفی آوایی، بخش معارفی، معرفی معارفی، بخش ادبی، معرفی ادبی، بخش هنری و صنایع دستی، معرفی هنری و صنایع دستی، بخش پژوهشی، معرفی پژوهشی، بخش فناوری، معرفی فناوری، بخش تیمی، معرفی تیمی و بخش ویژه است.

دبیر مجمع قرآن و عترت وزارت بهداشت با بیان این‌که "آرشیو سوالات" در دو بخش مرحله دانشگاهی و مرحله کشوری تعبیه و طراحی شده است، یادآور شد: این جشنواره شامل هشت بخش و ۵۵ رشته است. بخش آوایی، بخش معارفی، بخش پژوهشی، بخش فن‌آوری، بخش ادبی، بخش هنری وصنایع دستی، بخش تیمی و بخش ویژه از بخش‌های اصلی این جشنواره است.    

گفتنی است بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی «جشنواره قرآنی هدهد» که در سال ۹۹ به پاس سالها مجاهدت و جانفشانی « سردار سپهد شهید قاسم سلیمانی» برگزار خواهد شد؛ از سال تحصیلی (۷۴-۷۵) به صورت مستقل توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و با مشارکت کلیه دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شده و بیست و پنجمین دوره آن در سال ۹۹ برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.