چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱

غرس ۱۰۰۰ اصله نهال در پردیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد

درختکاری-گناباد

به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، ۱۰۰۰ اصله نهال توت، اقاقیا، گل و ... در بلوارها و محوطه دانشگاه غرس شد.

به گزارش مفدا گناباد، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در این مراسم با اشاره به اهمیت درختکاری، گفت: یکی از زیبایی‌های دین مبین اسلام، کامل بودن آن است. در این دین، هیچ چیز ارزشمندی نادیده گرفته نشده و از قلم نیفتاده که یکی از این امور درختکاری است که از اهمیت بالایی برخوردار است. درخت، مظهر زیبایی و حیات و یکی از زیباترین و پرثمرترین نعمت‌های بیکران خداوند است که بخش مهمی از نیازهای انسان را برآورده می‌سازد.

دکتر محمد حسن مینوئیان افزود: خداوند، درخت را برای انسان آفرید، از این‌رو او باید درخت را بکارد، آن را آبیاری کند و در حفظ آن بکوشد.

مسئول دفتر نهاد رهبری نیز در این مراسم با اشاره به حدیث شریف حضرت رسول اکرم (ص) گفت: به فرموده پیامبر اسلام، «هر مسلمانی که درختی بکارد یا زراعتی کند و از محصول آن مردم و طیور و حیوانات بخورند اجر و پاداش صدقه برای او خواهد بود. »

حجت الاسلام صادقی نسب افزود: کاشت درخت برای انسان به عنوان باقیات الصاحات است که باید سیره عملی و رفتار و گفتار پیامبر (ص) و امامان (ع) در درختکاری اسوه و الگوی مسلمانان قرار گیرد و درختکاری در بین مسلمانان رواج یابد. درختکاری عمل صالح و مستحب الهی است.

 شایان ذکر است در این مراسم ۱۰۰۰ اصله نهال توت، اقاقیا، گل و ... در بلوارها و محوطه دانشگاه غرس شد.

                                   

                 

         

                                  

         

              


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.