یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی خبر داد:

بیش از یک میلیون «دانشجو/ درس» در آموزش مجازی علوم پزشکی ارائه شد

دانشگاه مجازی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی از ارائه بیش از یک میلیون و سیصد دانشجو/ درس در آموزش مجازی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر ناصر استاد در گفتگویی افزود: ما در دانشگاه علوم پزشکی مجازی با رایابان دائم در حال رصد موضوع آموزش آنلاین دانشگاه های علوم پزشکی هستیم و تاکنون یک میلیون و سیصد دانشجو/ درس فعال شده است و با توجه به اتمام تعطیلات نوروزی تعداد اساتید و دانشجویان فعال در این زمینه هم بیشتر شده است. 

وی گفت: برنامه ریزی هر دانشگاه مشخص است و هر دانشگاه علوم پزشکی یک ادمین برای سامانه نوید دارد و می تواند محتوای تولیدی خود را بر روی آن بارگذاری کند. بسته به تعداد اساتید و دانشجویان و امکانات هر دانشگاهی، استفاده متفاوت داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی اظهار داشت: هم اکنون نیز سرعت کار سامانه نوید بالاتر رفته است و پهنای باند و عرض باند مناسبی برای دانشگاه ها فراهم کردیم و بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کرده اند. ضمن اینکه سامانه نوید هم مشکلی از نظر بارگذاری ندارد. 

وی درباره ادامه ترم تحصیلی به روش آموزش آنلاین در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: با توجه به میزان محتوا و دروسی که ارائه شده دانشگاه های علوم پزشکی در همین ترم هم امکان این موضوع را دارند که دروس نظری خود را که امکان ارائه مجازی آن باشد به طور کامل عرضه کنند.

استاد درباره دروس عملی علوم پزشکی یادآور شد: در تولید محتوا و شبیه سازی دانشگاه های علوم پزشکی در زمینه دروس عملی هم کارهای مهمی انجام داده اند و می توانند در این زمینه برنامه ریزی کنند که تعداد کلاس های عملی را کاهش دهند و یا زمان بیشتری برای آن اختصاص دهند و از محتوای شبیه سازی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه ۷۰ دانشگاه علوم پزشکی به سامانه نوید دانشگاه علوم پزشکی مجازی متصل هستند و میزان استفاده نیز بیشتر شده است. ما مشکلی در باند و کندی نداشتیم و تنها مشکل اطلاعات دانشجویان از طریق سیستم ثبت نام بود که برخی از دانشگاه ها در این زمینه مشکل داشتند که رفع شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجازی افزود: یک تیم شبانه روزی فنی داریم که هر لحظه آن را رصد می کند و دانشگاه ها هر اطلاعاتی را خواسته باشند در اختیار آنها قرار می دهد و مرتب وضعیت را رصد کرده و در حال به روز رسانی است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.