شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

حمایت ۴۷ میلیاردی ستاد نانو از محققان نانویی

نانو

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به منظور هدایت تحقیقات به سمت پروژه‌های کاربردی، در روز ۱۱ فروردین ماه بیش از ۴۷ میلیارد ریال به بیش از ۳۴۰۰ محقق این حوزه که اقدام به اجرای طرح‌های کاربردی صنعتی کرده‌اند، پرداخت کرد.

به گزارش مفدا، ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو برنامه حمایت تشویقی خود را از سال ۱۳۸۳ در راستای اهداف سند راهبرد ۱۰ ساله فناوری‌نانو (۱۳۸۴ تا ۱۳۹۴) با هدف ترغیب و تشویق محققان برای ورود به حوزه فناوری‌نانو و پرورش سرمایه‌های انسانی متخصص برای توسعه این ‌فناوری در کشوراجرایی کرده‌است.

با تصویب سند دوم توسعه فناوری‌نانو (از ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۴) و رویکرد صنعتی این سند، برنامه حمایت تشویقی بر دو محور "ارتقای کیفیت تحقیقات" و "انجام تحقیقات مورد نیاز حال و آینده کشور" متمرکز شده است و بر این اساس حمایت از پایان‌نامه‌های صنعتی در دستور کار این ستاد قرار گرفت.

در این راستا ستاد نانو از تعریف و انجام پایان نامه‌های کاربردی و مساله محور با اجرای آیین نامه پایان نامه‌های صنعتی-کاربردی حمایت می‌کند که اهدافی چون رفع نیاز، توسعه یا ارتقاء محصو و صنایع و یا شرکت‌های دانش بنیان با استفاده از فناوری نانو، تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، تقویت بنیه علمی شرکت‌های دانش بنیان، جهت‌دهی تحقیقات به سمت فعالیت‌های کاربردی در نظر است.

بر این اساس از سوی این ستاد حمایت‌های تشویقی همه مقالات تاییدی تا آخر اسفندماه ۱۳۹۸ (براساس آیین‌نامه‌های جدید و قدیم) پرداخت شده است. در این پرداخت، حمایت تشویقی محققانی که در پرداخت‌های پیشین شماره حسابشان مشکل داشته و مشکل را رفع کرده‌اند، نیز واریز شده است.

این ستاد تا روز ۱۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ در مجموع مبلغ ۴۷ میلیارد و ۷۱۱ میلیون و ۴۵۰ هزار ریال به ۳ هزار و ۴۱۶ محقق پرداخت کرده است.

به گزارش ایسنا، با پرداخت این مبلغ، همه حمایت‌های تشویقی محققان براساس آیین‌نامه‌های حمایت از تحقیقات فناوری نانو که درخواست آنها تا انتهای اسفندماه سال ۱۳۹۸ توسط کمیته علمی داوری ستاد تایید شده، پرداخت شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.