پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

دبیر ستاد پویش دانشجویی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی جیرفت/افزایش آگاهی عموم مردم در ارتباط با ویروس کرونا

دبیرستاد پویش کرونا

دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از اهداف اولیه این پویش افزایش آگاهی عمومی مردم در ارتباط با این ویروس و همچنین تهیه وسایل بهداشتی اولیه مورد نیاز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بود.

مالک امیرشکاری دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و دبیر ستادپویش دانشجویی مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در گفتگو با خبرنگار مفدا جیرفت اظهار داشت:  با  همکاری نهادهای مختلف دانشجویی اعم از انجمن های علمی ، کانون های فرهنگی ،بسیج دانشجویی، نشریات دانشجویی و....در راستای مبارزه با ویروس کرونا پویش دانشجویی مقابله با کرونا از  ۱۴ اسفند ۹۸ در دانشگاه آغاز به کار کرد.

وی بیان داشت : از اهداف اولیه این پویش افزایش اگاهی  عمومی مردم در ارتباط با این ویروس و همچنین تهیه وسایل بهداشتی اولیه مورد نیازبرای جلوگیری از شیوع ویروس میباشد.

امیرشکاری افزود: در این راستا ما دانشجویان با همت جهادی اقدام به تهیه کلیپ ،پمفلت، پوستر و..نمودیم که به شیوه های  گوناگونی اعم از پخش در مرکز شهر و ورودی های شهرستان وهمچنین استفاده از فضای مجازی  اطلاع رسانی های لازم درزمینه ویروس و راه های پیشگیری و مقابله با کرونا صورت گرفت. همچنین کارگاه تولید ماسک ،باظرفیت تولید۴۰۰ عدد در روز در محل ستاد معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه و با مشارکت کارکنان معاونت و دانشجویان و جلب کمکهای مردمی و خیرین سلامت از طریق مدیریت امور مشارکتهای اجتماعی دانشگاه آغاز بکار کرد تا کمبود ماسک ایجاد شده جبران ودر اختیار عموم مردم به ویژه مناطق سیل زده جنوب استان قرار گیرد .

دبیر ستاد پویش دانشجویی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تصریح کرد : علاوه بر آن با پیگیری های صورت گرفته تعداد۲۰۰ پمفلت چاپ  وبه همراه  ماسک وسایر اقلام تهیه شده توسظ دانشجویان برای مناطق سیل زده آماده شده  تا زنجیره انتقال ویروس در این مناطق نیز کنترل شود.همچنین در روز های اولیه شیوع ویروس ،دانشجویان داوطلب شناسایی و سازماندهی شده و به همراه سایر ارگان های امدادی ،در ورودی های شهرستان جهت کنترل ورودی ها مستقر شدند.

امیرشکاری افزود: علاوه بر موارد ذکر شده،مسابقه هایی نظیرعکاسی،طراحی و موشن گرافی ،ساخت کلیپ در ارتباط با ویروس کروناو.....برای تشویق به در خانه ماندن برگزار و منتشر شد.

دبیر ستاد پویش دانشجویی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت درپایان ضمن تقدیر و تشکر از معاونت محترم فرهنگی دانشجویی و سایرنهاد های دانشگاهی  که علاوه بر شرکت فعالانه در این پویش ،امکانات لازم را در حد توان در اختیار دانشجویان قرار میدهند،افزود : از مسئولین محترم اعم از نماینده مجلس و سایر ارکان شهرستان خواهشمندیم تا نیروی خود را بر حمایت بیشتر از قشر دانشجو جهادی بگذارند تا  مسیری را که شروع کرده ایم ،با کیفیت و کمیت بیشتر، تا پایان شکست بیماری کرونا ادامه دهیم.                                                                 

                                                                                          

                                                                                        

                                                                                 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.