دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

لیست مراکز معین 16 ساعته و 24 ساعته دانشگاه‌ برای مقابله با کرونا ویروس

لیست مراکز معین 16 ساعته و 24 ساعته دانشگاه‌ برای مقابله با کرونا ویروس

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در برنامه "سیمای سلامت" صدا و سیمای مرکز کردستان حضور و در زمینه فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت در مقابله با کروناویروس در استان به صورت مستقیم با مردم صحبت کردند.

به گزارش مفدا کردستان، دکتر آرزو فلاحی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این برنامه ضمن اهمیت شناسائی زودرس مبتلایان  و کاهش بار بیماری، بیان کرد: برنامه مهم و با ارزشی که در کشور ما برای کنترل همه گیری راه اندازی شده است این فرصت را فراهم کرده که ما زودتر به سراغ افراد مبتلاء برویم و با  تشخیص و درمان زودرس بتوانیم مداخلات مهم تری را انجام دهیم.

وی در ادامه افزود: برای سهولت در تشخیص و غربالگری بیماران، وزارت بهداشت اقدام به راه اندازی سامانه خودارزیابی کرده است که به دو شیوه تماس از طریق شماره 4030 و  مراجعه به سامانه خودرارزیابی salamat.gov.ir  می باشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در ادامه افزود: مراقبین سلامت با افرادی که در سامانه سیب ثبت نام کرده اند  از طریق شماره 4030 تماس گرفته، آنان را راهنمایی کرده و آموزشهای لازم را ارایه می دهند.  

دکتر فلاحی با اشاره به علائم بیماری کرونا ویروس ابراز کرد: افراد شناسایی شده دارای علایم توسط مراقبین سلامت داری علائم به مراکز 16 ساعته و 24 ساعت مشخص شده در هر شهر جهت معاینات بیشتر ارجاع داده می شوند.

وی با اشاره به پیگیری بیماران توسط مراقبین سلامت، گفت: در صورت وجود علایم شدید، بیماران از این مراکز به بیمارستان معین بیماری کرونا ارجاع داده می شوند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه در ادامه با معرفی مراکز 16 ساعته و 24 ساعته از هم استانی های عزیز خواست تا با پاسخگویی به شماره تماس 4030 و یا مراجعه به سامانه salamat.gov.ir همکاری لازم را برای کنترل اپیدمی و کاهش بار بیماری داشته باشند

ردیف

نام دانشگاه

نام شهرستان

نام مرکز خدمات جامع سلامت

1

کردستان

بانه

شماره 3  (مرکز 16 ساعته فعال)

2

کردستان

بیجار

شماره 4 (مرکز 16 ساعته فعال)

3

کردستان

بیجار

حسن­آباد یاسوکند  (مرکز 24 ساعته فعال)

4

کردستان

دهگلان

شماره 1 (مرکز 16 ساعته فعال)

5

کردستان

دیواندره

قدس 2 (مرکز 16 ساعته فعال)

6

کردستان

دیواندره

زرینه (مرکز 24 ساعته فعال)

7

کردستان

سروآباد

سروآباد (مرکز 16 ساعته فعال)

8

کردستان

سروآباد

اورامان تخت (مرکز 24 ساعته فعال)

9

کردستان

سقز

شهید کرباسی  (مرکز 16 ساعته فعال)

10

کردستان

سنندج

فاتحی کرجو (مرکز 16 ساعته فعال)

11

کردستان

سنندج

بهاران  (مرکز 16 ساعته فعال)

12

کردستان

سنندج

حسین آباد (مرکز 24 ساعته فعال)

13

کردستان

قروه

شماره 1  (مرکز 16 ساعته فعال)

14

کردستان

قروه

سریش آباد (مرکز 24 ساعته فعال)

15

کردستان

کامیاران

شماره 1 (مرکز 16 ساعته فعال)

16

کردستان

کامیاران

موچش (مرکز 24 ساعته فعال)

17

کردستان

مریوان

شماره 5 (مرکز 16 ساعته فعال)

دکتر فلاحی با اشاره به شایعات اخیر در مورد انتقال کرونا ویروس از طرق هوا اذعان کرد: مستندات علمی تا کنون نشان داده اند که کرونا ویروس از طریق هوا انتقال پیدا نمی کند و فقط در فضاهای بسته و پر ازدحام نیاز استفاده از ماسک هست.  

وی با اشاره به اینکه کودکان هم از این بیماری در امان نبوده و در حال حاضر 3 کودک زیر 10 سال در استان به کرونا ویروس مبتلاء شده اند، اظهار داشت: کودکان نیز  باید همچون بزرگسالان رعایت بهداشت فردی و خود مراقبتی را انجام داده و از حضور در تجمعات خودداری کرده و در خانه بمانند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.