چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹

در انتخابات شورای مرکزی خانه نشریات وزارت بهداشت؛

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز نماینده‌ نشریات دانشجویی شمال غرب کشور شدند

نشست

نشست سه روزه نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به همت معاونت فرهنگی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. در روز دوم این نشست نمایندگان نشریات دانشجویی 10 منطقه دانشگاه‌های علوم پزشکی با برگزاری انتخابات معرفی شدند. در این انتخابات سعید جعفری و حسین سعیدی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان نماینده منطقه شمال غرب در شورای مرکزی خانه نشريات وزارت بهداشت انتخاب شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا تبریز، سعید جعفری و حسین سعیدی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز  به عنوان نمایندگان نشريات دانشجویی منطقه شمال غرب کشور برای حضور در شورای مرکزی خانه نشريات وزارت بهداشت انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش، نشست فعالان نشریات دانشجویی و کارشناسان نشریات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از روز هجدم با برگزاری کارگاه‌های آموزش روزنامه‌نگاری کار خود را آغاز کرد و در دومین روز از این نشست انتخابات معرفی نمایندگان نشریات دانشجویی برای حضور در شورای مرکزی خانه نشریات وزارت بهداشت برگزار شد.

  هچنین همزمان با برگزاری انتخابات دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت در سخنانی با تجلیل از فعالان نشریات دانشجویی، گفت: کسب عناوین برتر دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره سراسری تیتر نه نشان می‌دهد که ما در حوزه نشریات دانشجویی و رسانه نسبت به وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی و سایر مراکز آموزشی جلوتر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: سهم قابل توجهی از این موفقیت و جایگاه خوب دانشگاه های علوم پزشکی در عرصه نشریات و کسب عناوین برتر را شما کارشناسان و مسؤولان نشریات دانشجویی ایجاد کرده‌اید.

فراهانی افزود: هر چه حوزه اندیشه‌ورزی تقویت شود و در این عرصه  بیشتر فکر و مطالعه کنیم و قلم بزنیم، حتما در توسعه فرهنگی موفقیت بیشتری کسب می‌کنیم. شرط لازم توسعه فرهنگی مطالعه و اندیشه است و بدون در اختیار داشتن رسانه، قلم زدن، نوشتن و خواندن  توسعه فرهنگی اتفاق نمی‌افتد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت اظهار داشت:این حوزه از اهمیت خاصی برخوردار است، اگر حوزه فرهنگ و رسانه  در دانشگاه‌ها فعال باشد، قطعا دانشگاه زنده است و اگر منفعل و غیرفعال  باشد آن وقت می‌شود گفت ما در یک فضای مرده و قبرستانی به نام دانشگاه کار و تحصیل می‌کنیم. معتقدم وظیفه اصلی دانشجو علم آموزی است، اما این علم آموزی باید با فرهنگ آمیخته باشد.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.