سه‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸

با حضور در بیمارستان شهید بهشتی صورت گرفت

عیادت معاون دانشگاه علوم پزشکی قم از مدافع سلامت/ دانشجویان پرستاری پیشتازان خط مقدم مبارزه با کرونا

قاسمی

به دنبال مبتلا شدن یکی از دانشجویان رشته پرستاری شاغل در بیمارستان شهید بهشتی، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم از وی عیادت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، سمیرا حاجی صادقی معاون فرهنگی دانشجویی  و عابدین ثقفی پور مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن حضور در بیمارستان شهید بهشتی ظهر امروز به دنبال مبتلا شدن سجاد قاسمی دانشجوی ترم ۸ پرستاری این دانشگاه به عنوان یکی از مدافعان سلامت استان از وی عیادت کردند.
حاجی صادقی در این دیدار گفت: امروز همت بلند کادر درمانی به ویژه پرستاران باعث ایجاد انگیزه و امید به جامعه و مردم شده است؛ بیمارانی که به کرونا مبتلا شده‌اند نیاز به پرستاری و مراقبت دارند و این پرستاران در میان خطر رفته و به آنها انگیزه و امید به زندگی می‌دهند.
وی از دانشجویانی که در مراکز آموزشی درمانی در حال جهاد هستند بعنوان پیشتازان خط مقدم مبارزه با کرونا نام برد و اظهار کرد: ایثار واقعی به این معنی است که در این شرایط بحرانی هر کسی حاضر نمی شود خود را در معرض خطر قرار دهد ولی این بزگواران از خود گذشه اند و در خط مقدم سلامت  در کنار کادر درمان در حال خدمت رسانی به مردم هستند.
حاجی صادقی تصریح کرد: اما در شرایطی که بحران کرونا بیشتر استان‌های کشور را درگیر کرده و شهر قم هم از استان‌های درگیر کشور با این ویروس موذی است باید در کنار این همت بزرگ پرستاران مردم هم مشارکت و همکاری کنند چرا که قرنطینه خانگی باعث می‌شود زنجیره انتقال کم‌تر و آمار بیماران مشکوک راهی بیمارستان هم کاهش یابد؛ ولی برعکس اگر مردم همراهی نکنند میزان انتشار روند صعودی یافته و کار پرستاران را دو چندان خواهد کرد، اگر بخواهیم قدردان این فرشتگان سفید پوش جهادگر عرصه سلامت شهرمان باشیم باید در خانه مانده و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.