سه‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

غربالگری جمعیت شهرستان مراغه از لحاظ علایم‌ بیماری کرونا

معاون بهداشتی

نزدیک به ۸۰ درصد جمعیت شهرستان مراغه از لحاظ علایم بیماری کرونا غربالگری شدند.

به گزارش مفدا مراغه، نزدیک به ۸۰ درصد جمعیت شهرستان مراغه از لحاظ علایم بیماری کرونا غربالگری شدند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه با اعلام این خبر افزود: بیش از ۲۰۹ هزار نفر از جمعیت شهری و روستایی مراغه از لحاظ علائم بیماری کرونا غربالگری شده اند.

دکتر مجتهدی افزود: تا امروز دوشنبه ۴ فروردین ماه، تقریبا نزدیک به ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی غربالگری شده اند و غربالگری جمعیت شهری هم در حال حاضر به سرعت درحال انجام است. در این خصوص و از لحاظ غربالگری با تلاش شبانه روزی همکاران،  دانشکده علوم پزشکی جزو ۱۰ دانشگاه/دانشکده برتر در بین ۶۵ دانشگاه/دانشکده کشور قرار دارد.
 
معاون بهداشتی دانشکده گفت: در طی غربالگری به ۲۴۷۳ نفر توصیه شده است تا ضمن استراحت در منزل از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند. همچنین این افراد آموزش های لازم را از طریق مشاوره یا بروشور دریافت کرده اند.
 
وی ادامه داد: بهورزان و مراقبین سلامت مراکز مختلف ما در حال حاضر  روزانه ۹۲۳ نفر را پیگیری فعال می کنند و پیگیری این افراد تا حصوص اطمینان ادامه خواهد داشت و تا امروز هم پیگیری ۱۶۶۶ نفر به انجام رسیده است.
 
معاون بهداشتی دانشکده گفت: از بین افراد غربالگری شده ۲۰۶ نفر با علائم مشکوک به کرونا به مرکز ۱۶ ساعته واقع در خیابان معلم شمالی ارجاع داده شده اند که پس از ویزیت توسط دکتر روند لازم برای آنها در نظر گرفته شده است به طوری که ۱۵ نفر از این افراد به مراکز درمانی ارجاع داده شده اند و بقیه مشاوره های لازم را دریافت کرده اند و در منزل استراحت می کنند.
 
دکتر مجتهدی ادامه داد: تلاش های شبانه روزی همکاران ما برای شناسایی افراد آلوده ادامه خواهد داشت اما واقعیت این است که در این مسیر به همکاری بیش از پیش مردم جهت قطع زنجیره انتقال ویروس از طریق عمل به توصیه های بهداشتی و عدم حضور در اماکن عمومی نیاز داریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.